دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پیشخوان خبر
۲۲ آبان ۱۴۰۱ 0 168

wikiplast.ir

قیمت ارز کنترل می‌شود

قیمت ارز کنترل می‌شود
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ ارز کنترل می‌شود در عین حال اظهار کرد که نباید انتظار داشت با سیاست‌های غلط و انجام ندادن اقدامات به موقع همه‌چیز درست شود، بلکه در مقابل همه‌چیز به سمت خرابی پیش می‌‌رود.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از ایسنا، غلامرضا مرحبا در گفت‌وگو با «ایسنا» درباره نوسانات قیمت ارز در روزهای اخیر گفت: موضوع نرخ ارز مستقیما به تصمیم‌گیری و سیاستگذاری‌‌های بانک مرکزی باز می‌‌گردد؛ پول‌پاشی و عرضه ارز روش خوبی نیست نباید برای کنترل قیمت ارز صرفا به سمت پول‌‌پاشی در بازار حرکت کرد و بخشی از ذخایر خود را وارد بازار کرد.

 او توضیح داد: افزایش عرضه ارز تنها یک روش است و الزاما در هر شرایطی درست نیست شاید یک جا لازم باشد تقاضا را کاهش دهیم و در یک جای دیگر بار روانی ایجاد شده را مدیریت کنیم؛ پس باید از روش‌های مختلف استفاده کرد؛ بحث ارز خیلی پیچیده است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه آیا افزایش نرخ دلار ارتباطی به ناآرامی‌‌های اخیر دارد، اظهار کرد: من ارتباطی در این موضوع نمی‌‌بینم؛ البته ارتباطی با افزایش نقدینگی داشته و می‌تواند بار روانی ایجاد شده توسط دشمنان و اعلام تحریم‌های جدید تاثیرگذار باشد، همه اینها ممکن است، اما ربطی به ناآرامی‌‌ها ندارد.

مرحبا درباره اینکه آیا ممکن است شاهد افزایش قیمت ارز در آینده نزدیک باشیم، ادامه داد: نه الزاما، نرخ ارز کنترل می‌شود؛ هر بار تکانه‌هایی در قیمت ارز داشتیم که سالی دو بار رخ می‌‌داد اینکه الان تکانه ارزی است یا صرفا تغییر در قیمت ارز رخ داده را نمی‌دانم؛ البته معمولا تکانه‌ها به سمت بالاست مگر اینکه بتوان مسیر را اصلاح کرد. او توضیح داد: در مدیریت بحثی به نام آنتروپی منفی وجود دارد؛ به این معنا که اگر مراقبتی انجام نشود همه‌چیز به سمت خرابی حرکت می‌‌کند.

اگر وضعیت یک ساختمان مورد رسیدگی قرار نگیرد آن ساختمان به سمت خرابی رفته یا اینکه اگر به یک گل رسیدگی نشود آن گل پژمرده خواهد شد؛ نباید انتظار داشت با سیاست‌های غلط یا عدم اقدام، همه‌چیز درست شود که نتیجه آن حرکت به سمت خرابی است.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
اشتراک قیمت های بازار با SMS و ایمیل قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟