یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

پودرهای میکرونیزه ایران

بهسا پلیمر پارس

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

رادیو ویکی پلاست | بسته شنبه 21 آبان 1401/ شماره 638
عناوین خبری امروز: کاهش قیمت های جهانی متوقف نشد, عقب‌نشینی میانگین روزانه به 27 هزار و 500, آغاز هفته کاهشی دلار آزاد

کاهش قیمت های جهانی متوقف نشد
مطابق شنبه‌ی هر هفته، جداول مقایسه ای قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی، منتهی به جمعه، 11 نوامبر 2022، امروز در ویکی پلاست منتشر شد و بر اساس اطلاعات نشریه پلتس، قیمت های جهانی این هفته نیز عمدتا در همه گروه ها، روندی کاهشی داشت. گروه ABS، سبک فیلم و پلی استایرن ها بیشترین کاهش را ثبت کردند. در نشریه آیسیس نیز قیمت ها عمدتا بدون تغییر یا کاهشی بودند. پ پ ها و پی وی سی در نشریه آیسیس بیشترین کاهش را داشتند.

عقب‌نشینی میانگین روزانه به 27 هزار و 500
میانگین هفتگی دلار نیمایی، در مسیر صعود، شتاب گرفت و امروز به 27 هزار و 480 تومان رسید. اختلاف میانگین هفتگی با دلارِ قیمت های یکشنبه 15 آبان، به 176 تومان افزایش رسید. اما میانگین روزانه که در پایان هفته گذشته به 26 هزار و 600 تومان صعود کرده بود، امروز تغییر مسیر داد و مجددا به 27 هزار و 500 تومان عقب‌نشینی کرد.

آغاز هفته کاهشی دلار آزاد

دلار آزاد که بازار هفته گذشته را با قیمت 35 هزار و 280 تومان به پایان برده بود، امروز را با کاهشی اندک و  قیمت 35 هزار و 150 تومان آغاز کرد و تا ساعت 14:15، با 160 تومان افت نسبت به آخرین قیمت جمعه، 35 هزار و 120 تومان پیشنهاد می‌شد. دلار در صرافی ملی، امروز با 121 تومان افزایش، 29 هزار و 191 تومان قیمتگذاری شد. در معاملات توافقی بازار متشکل ارزی هم، هر دلار در محدوده 33 هزار و 500 تومان به فروش رسید.


قیمت‌های بازار کاهشی شد

با نزولی بودن دلار از یک سو و افت برخی گروه های پلیمری در قیمت های جهانی، قیمت های بازار نیز امروز یکپارچه کاهشی بودند. در گروه پر مصرف نایلون و نایلکس، سنگین بادی، سنگین فیلم و سنگین تزریقی بیشترین کاهش را داشتند و بین 200 تا 1000 ریزش را ثبت کردند. گروه پ پ نساجی نیز امروز روندی کاهشی داشت و کالاهای این گروه بین 200 تا 400 تومان اُفت را رقم زدند. در کالاهای پ پ شیمیایی نیز قیمت ها کاهشی و بدون تغییر بودند.
بر خلاف سایر گروه‌ها، گروه پی وی سی امروز افزایشی بود و بین 200 تا 400 تومان افزایش را نسبت به قیمت هفته گذشته ثبت کرد.

پایان هفته برنت با 95 دلار
برنت که معاملات هفته گذشته را با 97 دلار آغاز کرده بود در طول هفته روند کاهشی داشت و تا 92 دلار نیز عقب نشینی کرد اما در نهایت معاملات را روز جمعه با 95 دلار به پایان رساند.

صعود 12 هزار واحدی بورس تهران
بعد از رشد 117 هزار واحدی بازار سرمایه در هفته گذشته، امروز بورس تهران معاملات هفته جدید را هم افزایشی آغاز کرد و شاخص کل در پایان معاملات با 12 هزار واحد صعود، به 1 میلیون و 426 هزار واحد رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
کانال ویکی پلاست اشتراک قیمت ها کانال تلگرام تماس با ما
حساب و کتاب راحته! وقتی سپیدار کنارته
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟