یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

سپند پلیمر پیشرو؛ تولیدکننده انواع گرانول پی وی سی PVC

پودرهای میکرونیزه ایران

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته سه‌شنبه 29 شهریور 1401/ شماره 604
عناوین خبری امروز: افزایش رقابت ها در پایان ماه, افزایش نیما، 20 تومان شد, تعادل نسبی در بازار ارز

افزایش رقابت ها در پایان ماه
مطابق روزهای سه‎شنبه هر هفته، معاملات پلی اتیلن ها، پت های بطری و نساجی، پلی استایرن های انبساطی و گروه ABS، امروز در بورس کالا انجام شد و با توجه به افزایش قیمت پایه پلی اتیلن ها و هم‌چنین، کاهش عرضه ها در عمده گروه ها، رقابت نسبت به هفته گذشته افزایش داشت. سبک خطی، سنگین تزریقی، سنگین بادی و سبک فیلم بیشترین افزایش رقابت ها را تجریه کردند. سبک خطی از 1 تا 5 درصد رقابت به 3 تا 10 درصد، سنگین تزریقی از 3 تا 10 درصد به 6 تا 16 درصد، سنگین بادی از 3 تا 7 درصد به 6 تا 8 درصد و همچنین سبک فیلم از 2 تا 8 درصد به 3 تا 19 درصد رقابت افزایش یافتند. گروه پت ها اما همچنان، مانند هفته گذشته با قیمت پایه معامله شدند.

افزایش نیما، 20 تومان شد
میانگین هفتگی دلار نیمایی، امروز به 26 هزار و 910 تومان و اختلافِ آن با دلارِ قیمت های یکشنبه 27 شهریور، به 20 تومان افزایش رسید. میانگین روزانه نیز امروز در محدوده 26 هزار و 900 تومان قیمت گذاری شد.

تعادل نسبی در بازار ارز

امروز معاملات دلار در بازار با 31 هزار و 740 تومان آغاز شد و در ادامه، بدون تغییر محسوسی نسبت به آخرین قیمت یکشنبه، 31 هزار و 730 تومان پیشنهاد شد. در صرافی ملی هم، هر دلار با 30 تومان افزایش تغییر نسبت به آخرین قیمت روز گذشته، یعنی 28 هزار و 823 تومان قیمتگذاری شد.


قیمت های بازار در نوسان کاهش و افزایش

قیمت های بازار، امروز نیز ترکیبی از کاهش، افزایش و بدون تغییر بود. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سبک فیلم، سنگین تزریقی و سبک خطی بیشترین کاهش را داشتند و بین 100 تا 400 تومان اُفت را ثبت کردند در مقابل سنگین بادی و سنگین فیلم، افزایشی بودند و بین 200 تا 500 تومان رُشد را رقم زدند. کالاهای گروه پ پ های نساجی، امروز کاهشی بودند و بین 100 تا 500 تومان اُفت داشتند. در گروه پ پ شیمیایی، کالای 548R تا 200 تومان کاهش داشتند و سایر کالاها عمدتا بدون تغییر و افزایشی بودند. در گروه پی وی سی نیز، قیمت های امروز بدون تغییر تا 300 تومان افزایش بود.

برنامه عرضه ها در هفته اول مهر اعلام شد
با توجه به تعطیلی یکشنبه 3 و سه شنبه 5 مهرماه، بورس کالای ایران برنامه عرضه کالاهای مختلف از جمله محصولات پتروشیمی را اعلام کرد. شنبه 2 مهرماه، کالاهای غیربهین یابی، دوشنبه 4 مهر، کالاهای گروه پ پ و پی وی سی همراه با آف گریدها و چهارشنبه 6 مهر، سایر کالاهای پلیمری بهین یابی و آف گریدهای آن ها عرضه می شود.

صعود برنت به 92 دلار
برنت که در معاملات روز گذشته تا 89 دلار عقب نشینی کرده بود در ادامه افزایشی شد و بازار را با صعود به 92 دلار آغاز کرد. قیمت برنت تا ساعت 15:00 به 92 دلار و 26 سنت رسید.

شاخص بورس همچنان قرمز
بعد از افت 4 هزار واحدی روز گذشته‌ی بازار سرمایه، در معاملات امروز هم، بورس تهران 6 هزار و 760 واحد کاهش یافت و شاخص کل در خاتمه‌ی معاملات، به 1 میلیون و 367 هزار رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟