یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

سپند پلیمر پیشرو؛ تولیدکننده انواع گرانول پی وی سی PVC

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته شنبه 8 مرداد ماه 1401/ شماره 569
عناوین خبری امروز: ریزش ادامه دار قیمت های جهانی, میانگین روزانه یک گام عقب نشست, کمین دلار پشت مرز 32 هزار

ریزش ادامه دار قیمت های جهانی
مطابق معمول شنبه‌ی هر هفته، جداول مقایسه ای قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی، منتهی به جمعه، 29 ژوئیه 2022، امروز در ویکی پلاست منتشر شد و بر اساس اطلاعات نشریه پلتس، عمده قیمت ها، همانند هفته های قبل، روندی کاهشی داشتند. پ پ ها، سنگین فیلم و سبک فیلم بیشترین ریزش را داشتند. پت بطری و پی وی سی در نشریه پلتس بدون تغییر بودند. در نشریه آیسیس نیز همه قیمت ها روندی کاهشی را نسبت به هفته قبل تجربه کردند. در این نشریه بر خلاف پلتس، پی‌وی‌سی، پ پ ها و سبک فیلم بیشترین اُفت را به نام خود ثبت کردند. ‌پی‌وی‌سی در نشریه آیسیس بین 100 تا 125 دلار کاهش داشت.
 
میانگین روزانه یک گام عقب نشست
میانگین هفتگی دلار نیمایی امروز و در ابتدای هفته، 26 هزار 369 تومان شد و اختلافِ نیمای امروز با قیمتِ یکشنبه 2 مرداد به 174 تومان افزایش رسید. نکته مهم امروز دلار نیمایی، میانگین روزانه است که از 26 هزار و 400 به 26 هزار  300 تومان عقب نشینی کرد و نشان از توقف نیما در مسیر افزایش دارد. فردا یکشنبه 9 مرداد 1401، شانزدهمین قیمت های پایه در حالی اعلام می شود که قیمت های جهانی در نشریه آیسیس همگی کاهشی بودند و در مقابل، دلار نیمایی تا امروز 174 تومان رُشد داشته.

کمین دلار پشت مرز 32 هزار

دلار آزاد که هفته گذشته را با قیمت 31 هزار و 900 تومان به پایان رساند امروز و هفته جدید را افزایشی آغاز کرد و با 80 تومان رُشد هر دلار تا ساعت 14.30، 31 هزار و 980 تومان پیشنهاد شد. دلار صرافی هم که هفته گذشته را با 107 تومان کاهش و 27 هزار و 798 تومان به پایان رسانده بود، امروز و  شروع هفته جدید را افزایشی آغاز کرد و هر دلار با 27 تومان رُشد 27 هزار و 825 تومان قیمت گذاری شد.


سیگنال کاهشی قیمت های جهانی به بازار

قیمت های بازار امروز به دلیل ریزش قیمت های جهانی عمدتا روندی کاهشی داشتند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین فیلم، سنگین بادی و سبک فیلم بیشترین کاهش را داشتند و بین 200 تا 700 تومان اُفت قیمت را ثبت کردند. در گروه پ پ نساجی نیز قیمت ها 200 تا 400 تومان نسبت به آخرین قیمت هفته گذشته، کاهش داشتند. پ پ های شیمیایی نیز عمدتا بدون تغییر بودند، تنها کالاهای که در این گروه کاهش مهمی را تجربه کرد 548R بود که بعد از 19 هزار تومان ریزش در هفته قبل، امروز هم 2,500 تومان، افت قیمت داشت.

پایان هفته برنت با 110 دلار
برنت معاملات هفته قبل را با 102 دلار آغاز کرد و در طول هفته، روندی صعوید را طی کرد و در نهایت، معاملات آخر هفته را با صعود به 110 دلار به پایان رساند. قیمت پایانی نفت برنت در معاملات جمعه، 110 دلار و 1 سنت بود.

شروع هفته کاهشی بورس تهران
بازار سرمایه که هفته گذشته را با 28 هزار واحد کاهش به اتمام رسانده بود امروز و هفته جدید را ابتدا افزایشی آغاز کرد اما در ادامه به روند کاهشی برگشت و در پایان معاملات امروز، شاخص کل با 2 هزار و 795 واحد کاهش، به 1 میلیون و 440 هزار عقب نشینی کرد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره فوری با کارشناس فروش مستربچ | اینجا کلیک کنید
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟