ویرا صنعت تولید و ارايه کننده تجهیزات تولیدی صنعت پلاستیک

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

پیشخوان خبر
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۱۴ 0 111

wikiplast.ir

نرخ ارز مدنظر صادرکنندگان چیست؟

نرخ ارز مدنظر صادرکنندگان چیست؟
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران می‌گوید اصلی‌ترین خواسته فعالان اقتصادی بخش‌خصوصی در سال‌های گذشته ایجاد ثبات در نرخ ارز بوده است.

به گزراش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، محمد لاهوتی در گفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وگو با «ایسنا»، اظهار کرد: در سال‌های گذشته این تلقی به‌وجود آمده که هر بار نرخ ارز صعودی می‌شود و به کانال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بالاتری راه پیدا می‌کند، این موضوع به نفع صادرکنندگان شده و آنها از این اتفاق استقبال می‌کنند. حقیقت ماجرا اما این است که شاید این اتفاقات در کوتاه‌مدت تفاوت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی را ایجاد کند اما برای تولیدکنندگانی که نگاه بلندمدت دارند قطعا شرایط متفاوت است.

وی با اشاره به تغییراتی که در قیمت تمام‌شده تولیدات پس از تغییر قیمت ارز به‌وجود می‌آید، تصریح کرد: اگر بنا باشد یک صادرکننده تنها یک‌بار قصد فروش بین‌المللی محصولات خود را داشته باشد، آنگاه می‌توان این‌طور گفت که بالا‌رفتن نرخ ارز به نفع او تمام‌شده است اما باید در نظر داشت که اساسا فعالیت صادراتی، یک فعالیت بلندمدت بوده و موضوعات مختلفی بر روی آن تاثیر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذارد.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران ادامه داد: وقتی قیمت ارز بالا برود، قطعا تاثیر خود را بر قیمت مواداولیه و هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جاری تولید نیز نشان خواهد داد و در چنین شرایطی برای صادرات مجدد کالاها، صادرکنندگان نیز با افزایش هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها مواجه می‌شوند. به این ترتیب همان‌طور که پیشتر نیز بارها اعلام کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم، ثبات در نرخ ارز و امکان‌پذیر شدن برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ریزی برای سرمایه‌گذاری‌های آینده، اصلی‌ترین موضوعی است که صادرکنندگان به آن احتیاج دارند.

  لاهوتی با اشاره به تغییرات مثبتی که برای صادرات در دولت سیزدهم به‌وجود آمده، تشریح کرد: خوشبختانه با نگاه مثبتی که تیم اقتصادی دولت جدید به صادرات داشته، ما شاهد آن بوده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم که برخی از موانع داخلی که برای توسعه صادرات ایران به‌وجود آمده بود برطرف شده و روند مثبت صادراتی اخیر نیز ریشه در همین اقدامات مثبت دارد.  وی افزود: در صورتی‌که دولت پس از تلاش برای حذف ارز ۴۲۰۰‌تومانی، به سمت نزدیک‌کردن نرخ سامانه نیما و بازار آزاد حرکت کند و فاصله قیمتی درمیان این دو بازار را کم کرده یا از بین ببرد، می‌توان انتظار داشت که وضعیت صادراتی ایران، بهبودی تازه را نیز تجربه کند.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 50%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
خرید از بورس کالا
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟