ویرا صنعت تولید و ارايه کننده تجهیزات تولیدی صنعت پلاستیک

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته یکشنبه 29 خرداد 1401/ شماره 542
عناوین خبری امروز: تقابل افزایش نیما با قیمت های جهانی کاهشی, عقب نشینی دلار به کانال 31 هزار تومان, قیمت های بازار افزایشی و بدون تغییر

تقابل افزایش نیما با قیمت های جهانی کاهشی
اگر قیمت دلار نیمایی نسبت به هفته قبل بدون تغییر می ماند و 515 تومان افزایش نمی یافت، به جز چند کالای محدود، به دلیل بدون تغییر یا کاهشی بودن قیمت های جهانی در هفته گذشته، امروز بیشتر قیمت ها کاهشی می شد. امروز یازدهمین قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در حالی اعلام شد که افزایش 515 تومانی نیما 2 درصد روی قیمت های پایه، اثر افزایشی گذاشت.
پلی استایرن انبساطی 200 با 4.1 درصد، یعنی 1,674 تومان نسبت به هفته قبل افزایش یافت و در صدر جدول مقایسه ای قیمت ها قرار گرفت.
در سوی مقابل، پت ها نساجی، بیشترین کاهش امروز را تجربه کردند و با 1.5 درصد افت و 518 تومان کاهش قیمت پیدا کردند.

عقب نشینی دلار به کانال 31 هزار تومان
پس از کاهش روز گذشته، دلار آزاد امروز نیز روند نزولی داشت و به 31 هزار و 850 تومان عقب نشینی کرد. دلار صرافی هم بعد از افزایش 6 تومانی دیروز، تا ساعت 15:00 امروز، با 10 تومان اُفت، 27 هزار و 446 تومان قیمتگذاری شد.

قیمت های بازار افزایشی و بدون تغییر
امروز علی رغم کاهش قیمت دلار، قیمت های بازار ترکیبی از افزایش و بدون تغییر بود که البته این تغییرات را باید ناشی از انتشار قیمت های پایه جدید دانست. سنگین بادی و سنگین فیلم بیشترین افزایش را داشتند و بین 200 تا 700 تومان رُشد را رقم زدند. کالاهای پ پ نساجی همگی بدون تغییر نسبت به قیمت روز گذشته، پیشنهاد شدند. PVC ها هم، عمدتا بدون تغییر بودند. اما در مقابل گروه پت به دلیل کاهش قیمت پایه امروز 300 تومان اُفت را ثبت کرد. کالاهایی که امروز رشد عجیبی داشتند پ پ شیمیایی 440L بود که هزار تومان افزایش قیمت داشت. کالای Hi500 هم که از اسفند سال گذشته، عرضه ای نداشته، امروز به ناگهان 3 هزار تومان، بیشتر از دیروز پیشنهاد شد.

ادامه اُفت بورس تهران
بورس تهران که دیروز را کاهشی به پایان برده بود معاملات امروز را نیز نزولی به پایان رساند و شاخص کل در خاتمه معاملات، با یک ‌هزار و 774 واحد اُفت به 1 میلیون و 545 هزار رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
خرید از بورس کالا
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟