پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

بازگرداندن ۵ درصد سهام تصاحب‌شده پتروشیمی باختر به دولت
نایب رئیس تفحص از واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی، آخرین روند تفحص از این واگذاری را تشریح کرد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از تسنیم، جلال محمودزاده نایب‌رئیس هیئت تحقیق و تفحص مجلس از واگذاری «هلدینگ پتروشیمی باختر» به بخش خصوصی، در تشریح آخرین روند این تفحص در مجلس، اظهار کرد: پس از واگذاری این هلدینگ ، بخش خصوصی که واگذاری به آن انجام شده بود بر خلاف مفاد قرارداد، 5 درصد از سهام صندوق بازنشستگی فولاد از این پتروشیمی که متعلق به دولت بود را به نام خود کرده بود.

وی با بیان اینکه ما در راستای محورهای تحقیق و تفحص پیگیر این موضوع هستیم، افزود: علاوه بر این دادگاهی که برای رسیدگی به این پرونده در محاکم قضایی تشکیل شده بود، در نهایت پس از بررسی‌ها ، قاضی حکم به برگشت این 5 درصد سهام که ارزش آن بیش از 10 هزار میلیارد تومان است، به صندوق بازنشستگی فولاد (دولت) داده است.

نایب رئیس هیئت تفحص از واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر ، ادامه داد: بر اساس حکم صادره از سوی محاکم قضایی پنج درصد سهام تصاحب شده پتروشیمی باختر توسط بخش خصوصی به بخش‌های دولتی و عمومی اعاده شد.

محمودزاده بیان کرد: هم زمان با رسیدگی‌ها از سوی هیئت تحقیق و تفحص  درباره این واگذاری، پرونده‌هایی نیز در سازمان بازرسی، و چند شعبه در محاکم قضایی و همچنین دیوان محاسبات کل کشور به منظور رسیدگی به مسائل مربوط به واگذاری این پتروشیمی تشکیل شده است.

نماینده مهاباد در مجلس تصریح کرد: روند رسیدگی به پرونده واگذاری پتروشیمی باختر در مراحل آخر خود قرار دارد که به زودی تکمیل شده و گزارش آن جهت رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه قوه مقننه خواهد شد.

نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه، 7 آبان ماه 99 مجلس شورای اسلامی با 177 رأی موافق، 34 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 241 نماینده حاضر در جلسه، با انجام طرح تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی موافقت کردند که اعضای این هیئت در خرداد ماه سال جاری تعیین و اقدامات اجرایی تفحص آغاز شده است.

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟