پودرهای میکرونیزه ایران

پلی تیز تولیدکننده مستربچ های نایلون و نایلکس

بهسا پلیمر پارس

بدبینی کارآفرینان به محیط کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار ۱۴۰۱
بر اساس جدیدترین گزارش وب‌سایت دیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بان کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار، کارآفرینان به محیط کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار ۱۴۰۱ بدبین هستند. به گزارش اتاق تهران این وب‌سایت اخیرا در گزارشی به تحلیل وضعیت محیط کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار در سال‌۱۴۰۱ از نگاه کارآفرینان و صاحبان کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار پرداخته است.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد آنطور که در این گزارش آمده، نتایج پایش نزدیک به ‌هزار پرسش‌نامه گردآوری شده از فعالان اقتصادی در ایران، نشان می‌دهد که همچنان بدبینی نسبت به فضای کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وکار در سال‌۱۴۰۱ پابرجاست و تنها روزنه امید فراروی کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وکارهای ایرانی در سال‌۱۴۰۱، کاهش محدودیت‌های کرونایی و تحریم‌ها است.

صاحبان کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار و پرسش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوندگان در این تحقیق، دیدگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود پیرامون ریسک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کلان کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار را مطرح کردند و بر این اساس، ۷۱‌درصد از شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که قدرت خرید مردم در سال‌۱۴۰۱ کاهش خواهد یافت. این در حالی است که ۵۵‌درصد از صاحبان کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار مورد پرسش در این تحقیق، اعلام کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند که بیکاری طی امسال افزایش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابد.

همچنین گزارش دیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بان کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار نشان می‌دهد که در حالی ۴۴‌درصد از شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنندگان در این نظرسنجی معتقد به تشدید رکود تولید طی امسال هستند که ۳۷‌درصد نیز بر این باورند که امسال رونق صادراتی خواهیم داشت و ۳۱‌درصد نیز اعلام کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند که محدودیت بیشتر صادراتی اعمال خواهد شد.

بر اساس مطالعه و پژوهش صورت‌گرفته، ۵۳‌درصد از کارآفرینان بر این باورند که امسال کاهش تحریم‌ها رخ خواهد داد. این در حالی است که ۷۱‌درصد پرسش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوندگان معتقدند که امسال تورم افزایش خواهد داشت.

وضعیت قیمت ارز طی امسال نیز شاخصی است که در این تحقیق به پرسش کارآفرینان و صاحبان کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار گذاشته شده است. بر این اساس، ۳۹‌درصد از فعالان اقتصادی معتقدند که قیمت دلار طی امسال معادل ۲۶ تا ۳۰‌هزار ‌تومان خواهد بود، درحالی‌که ۳۴‌درصد نیز بر این باورند که نرخ دلار در بازه ۲۰ تا ۲۵‌هزار‌تومان در نوسان خواهد بود.

تشدید مهاجرت نیروهای متخصص و تحصیلکرده، نکته دیگری است که در این گزارش به آن اشاره‌شده. ۶۱‌درصد از شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنندگان در نظرسنجی دیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بان کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار معتقدند که مهاجرت نیروی انسانی متخصص از کشور افزایش خواهد یافت.

همچنین ۸۰‌درصد از کارآفرینان سوال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شونده در این تحقیق، اعلام کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند که امسال قیمت مواداولیه و محصولات و خدمات نهایی، افزایش خواهد یافت درحالی‌که ۸۳‌درصد نیز معتقدند که هزینه کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کارها به دلیل افزایش سطح عمومی قیمت‌ها تصاعدی می‌شود.

گزارش دیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بان کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار ۱۴۰۱، از سوی علی دلاوری عضو هیات‌علمی گروه کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وکار دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و بنیان‌گذار وب‌سایت دیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بان کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار در جلسه اخیر کمیسیون انرژی و محیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌زیست اتاق تهران ارائه شد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

بابکوی شیمی

شیمیایی

به اشتراک بگذارید
https://wkpl.ir/c861
درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری