پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

پیشخوان خبر
دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۲۱ 0 104

نمودار قیمت سکه کاهشی شد

رشد چراغ خاموش دلار

رشد چراغ خاموش دلار
پس از دو حضور ناموفق شاخص بازار ارز در سطوح قیمتی کانال ۲۸هزار تومانی در ماه گذشته، دیروز نرخ این ارز برای سومین بار به آهستگی به مرز این کانال نزدیک شد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، بسیاری از تحلیلگران با توجه به سکوت خبری مذاکرات هسته‌ای وین و همچنین عدم وجود سیگنال‌های جریان‌ساز در اخبار داخل، افزایش تدریجی نرخ دلار را در راستای افزایش شاخص جهانی دلار می‌دانند. سکه اما با وجود افزایش قیمت دلار در بازار روز گذشته ۶۹ هزار تومان کاهش قیمت داشت.
قیمت هر برگ اسکناس دلار در معاملات آزاد روز گذشته به رقم ۲۷ هزار و ۹۱۰ تومان رسید.

دیروز یکشنبه 4 اردیبهشت ماه دلار با حرکتی افزایشی فعالیت خود را آغاز کرد.
قیمت هر برگ اسکناس دلار آزاد که در روز‌های پایانی هفته گذشته به رقم 27 هزار و 860 تومان رسیده بود در ابتدای معاملات بازار روز یکشنبه در سطح قیمتی 27 هزار و 880 تومان به فروش رسید.
در ادامه روند افزایشی مذکور و در حوالی ظهر روز گذشته نرخ این ارز از این سطح هم فراتر رفته و در آخرین پله کانال 27 هزار تومانی یعنی سطوح قیمتی 27 هزار و 900 تا 27 هزار و 940 تومان معامله شد.
این سومین حرکت دلار به سمت کانال 28 هزار تومانی در سال جدید است. 2 حضور قبلی نرخ دلار در کانال مذکور با انتشار اخبار مثبتی همچون خبر آزاد‌سازی منابع مالی بلوکه شده ایران مواجه شده و در راستای همین اخبار دلار مجددا به سطوح قیمتی کانال پایین‌تر بازگشته بود. نمودار روند قیمت یورو اما برخلاف دلار در روز دوم هفته کاهشی بود.

هر برگ اسکناس یورو در بازار آزاد روز گذشته با حدود 2 پله کاهش از رقم 30 هزار و 320 تومان در روز پنج‌شنبه به رقم 30 هزار و 126 تومان در روز گذشته رسید. دلار دیروز در بازار کشور‌های همسایه نیز افزایشی بود.

هر برگ دلار بازار هرات در روز گذشته که در رقم 27 هزار و 30 تومان فعالیت خود را آغاز کرده بود، حوالی ظهر با افزایشی 120 تومانی به رقم 27 هزار و 150 تومان رسید.

عده‌ای از کارشناسان بر این باورند که افزایش تدریجی نرخ دلار می‌تواند به دلیل افزایش شاخص جهانی این ارز باشد. پس از وضع قوانین بانکی جدید برای جلوگیری از رشد نرخ تورم در آمریکا و افزایش نرخ بهره در موسسات مالی این کشور، حجم سپرده‌های سرمایه‌گذاری در این کشور افزایش یافت.

در همین راستا میزان تقاضا برای اسکناس آمریکایی نیز افزایش یافته و این امر به نوعی سبب بالا رفتن نرخ شاخص جهانی دلار از رقم 4/ 100 در روز پنج‌شنبه هفته گذشته به رقم 2/ 101 در روز گذشته شده است. با این حال برخی دیگر از تحلیلگران حوزه ارز دلیل حرکت دلار به سمت کانال 28 هزار تومانی را در افزایش 3/ 3 درصدی نرخ تورم می‌دانند.

این افراد با اشاره به افزایش سطح عمومی کالا‌های اساسی بر این باورند که دلار با افزایش قیمت خود در بازار در حال تعدیل بوده و سرعت آهسته این روند افزایشی را نیز به‌دلیل تامین ارز‌های بانک مرکزی و تداوم تخصیص ارز ترجیحی برای برخی کالا‌ها می‌دانند.

کاهش ارزش جهانی طلا، کاهش قیمت سکه
بازار سکه و طلای داخلی اما در روز گذشته کاهشی بود. قیمت هر قطعه سکه امامی در روز گذشته با 69 هزار تومان کاهش نسبت به نرخ روز پنج‌شنبه اول اردیبهشت در رقم 13 میلیون و 100 هزار تومان معامله شد.

قیمت هر گرم طلای 18 عیار نیز در روز گذشته نسبت به آخرین نرخ رسمی 17 هزار تومان کاهش یافته و در رقم یک میلیون و 290 هزار تومان معامله شد.

عده‌ای از کارشناسان تحرکات کاهشی بازار فلز طلا در روز گذشته را در اثر کاهش قیمت اونس طلا در معاملات بین‌المللی می‌دانند.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟