پودرهای میکرونیزه ایران

بهسا پلیمر پارس

پیشخوان خبر
سه شنبه ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۲۹ 0 239

wikiplast.ir

دومین برخورد دلار با هسته سخت

دومین برخورد دلار با هسته سخت
تلاش مجدد اسکناس آمریکایی برای عبور از مرز 27 هزار و 500 تومانی بازهم بی‌نتیجه ماند. کاهش قیمت صورت گرفته در روز دوشنبه تثبیت نشد. تلاش معامله‌گران بازار ارز تهران در جهت حفاظت از مرز 27 هزار و 500 تومانی همچنان ادامه دارد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، چشم‌انداز بازار ارز تهران در اثر افزایش عرضه و اخبار مثبت از فضای سیاست خارجی همچنان کاهشی است. روز دوشنبه قیمت دلار به سطح 27 هزار و 550 تومان رسید. در حال حاضر کانال 27 هزار تومانی هسته سخت بازار دلار محسوب می‌شود و دلار دومین برخورد متوالی خود را با این هسته داشته است. از نگاه کارشناسان، عبور از این کانال می‌تواند مسیر افت را هموار کند، اما برای گذر این هسته، بازار دلار نیازمند خوش‌بینی جدید است.

دیروز دوشنبه 27 دی ماه نرخ دلار همچنان برای گذشتن از مرز حمایتی 27 هزار و 500 تومانی تلاش کرد. معامله‌گران بازار ارز تهران در ابتدای ساعات کاری دیروز با کاهش نرخ چشمگیر 300 تومانی نسبت به روز یکشنبه و در رقم 27 هزار و 400 تومان کار خود را آغاز کردند. این رقم در ادامه روز باز هم کاهش یافت و معاملات ظهر روز دوشنبه در رقم 27 هزار و 300 تومان هم انجام شد. اما حدود ساعت یک بعد‌از‌ظهر دیروز بود که جهت قیمت تغییر کرد‌ و نرخ دلار مجددا خود را به بالای مرز 27 هزار و 500 تومان رساند. این روند تا انتهای روز تقریبا ثابت ماند و نرخ دلار مثل روز‌های گذشته بالای کف حمایتی ذکر شده نوسان کرد.

کارشناسان و تحلیلگران بازار ارز با توجه به انتظارات کاهشی تورم و همچنین افزایش عرضه در بازار ارز ایران معتقدند چشم‌انداز نرخ ارز در ایران کاهشی است. این افراد با اشاره به سیگنال‌های سیاستگذار و بازار‌ساز مبنی بر افزایش قابل توجه میزان عرضه در بازار ارز و همچنین پیشرفت‌های حاصل شده در روند مذاکرات هسته‌ای‌ ایران با 1+4 بر این باور‌ند که در هفته‌های آتی بازار ارز تهران شاهد کاهش قیمت و رسیدن به سطوح پایین‌تر خواهد بود. از طرف دیگر این افراد با اشاره به تلاش مشابه و بی‌نتیجه روز شنبه قیمت دلار در جهت گذشتن از مرز 27 هزار و 500 تومانی همچنین معتقدند که کاهش قیمت در کانال 27 هزار تومانی به دلیل حمایت‌های معامله‌گران می‌تواند مدت بیشتری به طول بینجامد و کانال 27 هزار تومانی را هسته سخت نرخ دلار دانستند.

برخی دیگر از تحلیلگران بازار ارز نیز با اشاره به تاثیر‌پذیری نرخ ارز از اخبار مذاکرات کمیسیون مشترک برجام و کاهش 10 درصدی قیمت دلار از ابتدای انتشار اخبار مثبت مذاکراتی، معتقدند این وقفه به وجود آمده در روند کاهشی نرخ ارز می‌تواند به دلیل عدم انتشار اخبار جدید از مقر مذاکرات و سکوت خبری این رویداد باشد. این افراد همچنین بر این باورند که کلید عبور نرخ دلار از این هسته سخت و مرز حمایت 27 هزار و 500 تومانی انتشار اخبار مثبت جدید از مذاکرات وین است.

در نهایت قیمت دلار در پایان ساعات کاری روز دوشنبه 27 دی ماه با 150 تومان کاهش قیمت نسبت به روز یکشنبه در سطح قیمتی 27 هزار و 550 تومانی به کار خود پایان داد. پیش‌بینی‌های صورت گرفته از نرخ ارز برای روز‌های میانی هفته هم در بازه 27 هزار و 450 تا 27هزار و 650  تومان مطرح می‌شد.

قیمت هر قطعه سکه امامی نیز در ادامه حرکت کاهشی خود به سمت مرز 12 میلیون تومانی روز دوشنبه با کاهش قیمت قابل توجه 100 هزار تومانی نسبت به روز یکشنبه و در قیمت 12 میلیون و 200 هزار تومان معامله شد. این رقم نسبت به روز دوشنبه 13 دی ماه حدود 800 هزار تومان کاهش یافته که این میزان کاهش برای بازه زمانی دو هفته‌ای رقم چشمگیر و قابل توجهی است. طلای جهانی نیز در روز دوشنبه به ازای هر واحد اونس در رقم 1821 دلار معامله شد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری