آتا فرمینگ

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

جزئیات تجارت خارجی ایران و افغانستان از ابتدای سال 1400
تا پایان تابستان امسال 2میلیون و 516 هزارتن به ارزش 999 میلیون دلار کالا به افغانستان صادر شده که نسبت به مدت مشابه 25 درصد در وزن کاهش داشته و به لحاظ ارزشی حدود 10 درصد کاهش داشته است.

به گزارش ویکی‌‌پلاست به‌نقل‌از خبرگزاری‌تسنیم،  بررسی آمارهای گمرک ایران نشان میدهد،‌ صادرات به افغانستان در  6ماهه  نخست سال 2میلیون و 516هرارتن به ارزش 999میلیون دلار بوده است، که نسبت به مدت مشابه 25 درصد در وزن کاهش داشته و به لحاظ ارزشی حدود  10 درصد کاهش داشته است.

بر این اساس، در 5 ماهه ابتدایی سال و تا پایان مرداد ماه صادرات ایران 2میلیون و 165هزارتن به ارزش 855میلیون دلار بوده که نسبت به مدت 5ماهه سال قبل 18درصد در وزن و 2درصد در ارزش کاهش داشته است.

به گفته سخنگوی گمرک ایران، در آمار 4 ماهه هم یک میلیون و 801هزارتن به ارزش 728میلیون دلار صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد در وزن کاهش و 2درصد در ارزش افزایش داشته است.

سخنگوی گمرک گفت: بر این اساس در 3 ماهه  ابتدای سال ( و زمان آغاز درگیری ها) صادرات ایران به افغانستان یک میلیون و 386هزار تن  به ارزش 570میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه کاهش 5درصدی در وزن و افزایش 15 درصدی ارزش ثبت شد.

 همچنین در  2ماهه، 911هزارتن کالا به ارزش 365میلیون دلار  صادر شده است که کاهش 14درصدی در وزن و افزایش 8درصدی ارزش ثبت شده است.


ویکی پلاست| مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری