هستی کالر - کربی پلیمر

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمی تا 5 بهمن ماه 1399 + دانلود قیمت ها
قیمت پایه محصولات پتروشیمی امروز (دوشنبه 29 دی ماه 1399)، با دلار نیمایی 254,691 ریال برای عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس کالا تا یکشنبه 5 بهمن ماه 1399 اعلام شد.

به گزارش ویکی پلاست، دفتر توسعه صنایع پایین دستی، بر اساس فرمول محاسبه دلار نیمایی، میانگین ماهانه خرید و فروش را جمع و تقسیم بر 2 کرده و عدد 254,691 ریال، حاصل تقسیم جمع میانگین ماهانه خرید و فروش دلار نیمایی اعلام شده امروز است.

به عبارت دیگر، میانگین ماهانه خرید، 254,535 با میانگین ماهانه فروش، 254,847 جمع و تقسیم بر 2 شده است: 254,691 ریال. اختلاف دلار نیمایی امروز با میانگین هفتگی دلار نیمایی یکشنبه 21 دی ماه، 949 ریال کاهش است. (درصد کاهش: 0.37)

دانلود قیمت ها
قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی 29 دی 1399 + کد تعرفه گمرکی

دفتر توسعه بالادستی یا پایین دستی؟

به علت تعطیلی یکشنبه‌ی این هفته، دفتر توسعه اعلام کرد، قیمت های پایه را فقط با ارز نیمایی و بدون توجه به قیمت های جهانی اعلام می کند. بورس کالا هم برنامه عرضه ها را عوض کرد و عرضه های امروز (دوشنبه، پ پ و پی وی سی ها) را به سه شنبه منتقل کرد.

همه منتظر بودیم که قیمت ها فقط با تغییرات ارز نیمایی امروز، (دوشنبه 29 دی) اعلام شود اما!

1- در کمال ناباوری، دفتر توسعه به جای دلار امروز، دلار شنبه را که بالاتر بود انتخاب کرد!

2- دلار نیمایی شنبه، 25,469 تومان بود و نسبت به یکشنبه هفته قبل، 95 تومان کاهش داشت، پس باید همه قیمت ها 0.37 درصد، کاهش پیدا می کرد ولی در جدول مقایسه ای، pvc تا 5.21 درصد (1,856) تومان کاهش داشته! پلی استایرن 2.64 درصد (913 تومان) و سبک فیلم، 2.4 درصد (740 تومان) کاهش داشت. این تغییرات که مشخص است ارتباطی به تغییرات ارز نیمایی ندارد در 17 گروه کالایی دیده می شود.

3- اگر قرار بود دلار شنبه در نظر گرفته شود دفتر توسعه، به صلاحدید خود قیمت کالاها را تغییر دهد، چرا این اعلام قیمت، دو روز تأخیر پیدا کرد و چرا زمان عرضه ها عوض شد؟

4- اساسا مأموریت دفتر توسعه در زمانی که دلار نیمایی، 3,169 تومان گران تر از دلار صرافی است، دقیقا چیست؟ نظاره گر یا مداخله گر؟ البته قیمت های امروز نشان دهنده نقش صحیح دفتر توسعه است...

5- واقعا در زمانی که نرخ دلار روز به روز ریزش سنگین تری پیدا می کند چرا سازمان حمایت، دفتر توسعه، بورس کالا، وزارت صمت و ... هیچ کس به فکر قیمت های پایه نیست؟ و همه نظاره گرند؟

چرا هنگامی که دلار افزایشی است، اولین افزایش قیمت ها باید نصیب تولیدکننده شود و وقتی دلار کاهشی است، تولیدکننده در پایان صف باشد؟! باز هم ثابت شد تصمیم گیران تا خودشان را به نوسانات بازار برسانند، کلی ضرر و زیان نصیب تولیدکننده شده! پس مرحمت کنید و اسم دفتر توسعه را از توسعه صنایع پایین دستی به دفتر توسعه صنایع بالادستی که پتروشیمی ها باشند تغییر دهید. با تشکر!ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

 

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه
رضا شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
سلام در ترکیب نایلکس شیری اگر از ۵۱۱۰ استفاده نکنم چی میشه ارسال پاسخ

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست می باشد
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
به کانال ویکی پلاست بپیوندید