شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳

زرین نپتا

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

رادیو ویکی پلاست | بسته ‌شنبه 16 تیر 1403/ شماره 1024
عناوین خبری مهم امروز: قیمت‌های جهانی صعودی شد، عقب نشینی دلار به 60 هزار با اتمام انتخابات، قیمت‌های بازار عمدتا کاهشی

قیمت‌های جهانی صعودی شد
مطابق شنبه‌ی هر هفته، جداول مقایسه ای قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی، منتهی به جمعه 5 ژوئیه 2024، امروز در ویکی پلاست منتشر شد. بعد از صعود 43 دلاری نفتا در هفته‌ی گذشته، قیمت های جهانی برخی محصولات پتروشیمی نیز افزایشی شد. بر اساس اطلاعات نشریه پلتس، به جز دو گروه پی‌وی‌سی و پ‌پ‌شیمیایی، سایر گروه ها صعودی بودند. سبک خطی و پلی‌استایرن معمولی بیشترین افزایش را نسبت به سایر گروه ها داشتند.

در نشریه‌ی آیسیس، هم، همه گروه ها به جز پلی‌استایرن مقاوم صعودی بودند. سبک فیلم، پلی‌استایرن معمولی و پ پ نساجی رشد بیشتری را نسبت به سایر گروه ها تجربه کردند.

رشد 130 تومانی نرخ دلار حواله
نرخ فروش حواله ارز مبادله‌ای امروز با افزایش 99 تومانی نسبت به پنجشنبه هفته گذشته قیمت‌گذاری شد. امروز در مرکز مبادله ارز و طلای کشور نرخ فروش حواله به 43 هزار و 200 تومان صعود کرد و 43 هزار و 206 تومان قیمتگذاری شد. این افزایش پس از 5 روز ثبات در 43 هزار و 106 تومان اتفاق افتاد. میانگین هفتگی تا امروز 130 تومان نسبت به پایه های یکشنبه 10 تیر رشد داشته است.

قیمت های پایه، فردا در حالی اعلام می‌شود که میانگین هفتگی فروش حواله در بازار مبادله، مبنای قیمت‌گذاری بیشتر کالاها خواهد بود. مقایسه نرخ گروه های مختلف پلیمری در نشریه آیسیس نیز نشان می‌دهد، قیمت ها صعودی هستند. از همین رو انتظار می رود قیمت‌های پایه یکشنبه 17 تیر، متاثر از صعود قیمت‌های جهانی و رشد اندک دلار حواله، صعودی باشد.

قیمت‌های بازار عمدتا کاهشی
قیمت‌های بازار امروز متاثر از ریزش دلار نزولی شدند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین بادی 400 تومان، سنگین فیلم ها 100 تا 400 تومان و سبک خطی ها 100 تومان رشد داشتند. سایر کالاها عمدتا بدون تغییر بودند.

در گروه پ پ نساجی، MFI بالاها 200 تا 500 تومان کاهش را ثبت کردند و در MFI پایین ها 550J جم، نوید و خمین 500 تومان افت داشتند. کالاهای گروه پ پ شیمیایی هم عمدتا نزولی بودند و بین 200 تا 500 تومان افت را ثبت کردند. در این گروه تنها 3 کالای 440L, 440G و 548R جم 100 تا 300 تومان رشد داشتند. پی وی سی ها ثابت ماندند و پت های بطری با 500 تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت هفته قبل، پیشنهاد شدند.

عقب نشینی دلار به 60 هزار با اتمام انتخابات
بعد از اتمام انتخابات در روز جمعه 15 تیر و انتخاب پزشکیان به عنوان رییس جمهور جدید ایران، بازارها به این انتخاب، واکنش نشان دادند، بورس تهران صعودی و دلار، نزولی شد. دلار آزاد که هفته گذشته، افزایش اندکی داشت و بازار را با 61 هزار و 300 تومان به پایان رسانده بود، معاملات امروز را با عقب نشینی به 60 هزار تومان آغاز کرد. دلار در ادامه کاهشی شد و به 59 هزار عقب نشینی کرد، اما مجددا صعودی شد و به 60 هزار بازگشت. در نهایت تا ساعت 15، هر دلار با 800 تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز جمعه 60 هزار و 500 تومان پیشنهاد می شود.

افزایش 2 دلاری برنت در یک هفته
برنت که هفته گذشته را با 84 دلار به پایان برده بود، این هفته بین 85 تا 87 دلار نوسان داشت و در نهایت بازارهای جهانی، روز جمعه با 86 دلار به کار خود خاتمه دادند. قیمت پایانی نفت برنت در معاملات جمعه، 86 دلار و 86 سنت بود.

استقبال بورس تهران از پزشکیان با صعود 88 هزار واحدی
بعد از افزایش 15 هزار و 442 واحدی بازار سرمایه در هفته گذشته، بورس تهران امروز و آغار هفته جدید را صعودی به پایان رساند. شاخص کل در پایان معاملات با صعود 88 هزار و 179 واحدی به 2 میلیون و 188 هزار واحد رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟