چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

افزایش ۴۰‌درصدی تجارت غیرنفتی ایران
گمرک ایران از افزایش ۴۰‌درصدی صادرات غیرنفتی کشور در سال‌۱۴۰۲ نسبت به سال‌۱۳۹۹ خبر داد و اعلام کرد: تجارت بدون‌نفت ایران از ۷۴‌میلیارد دلار در سال‌۱۳۹۹ با ۵۷‌درصد افزایش به ۱۱۶‌میلیارد دلار در سال‌گذشته رسیده‌است.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، تجارت بدون‌ نفت ایران (واردات و صادرات) از ۷۴‌میلیارد دلار در سال‌۱۳۹۹ با ۵۷‌درصد افزایش به ۱۱۶‌میلیارد دلار در سال‌۱۴۰۲ رسیده‌است.

تجارت بدون‌ نفت از نظر وزنی نیز از ۱۴۷‌میلیون ‌تن در سال‌۱۳۹۹ به ۱۶۷‌میلیون‌ تن رسید‌که ۲۰‌درصد افزایش را نشان می‌دهد. این گزارش با اشاره به اینکه ارزش صادرات غیرنفتی در سال‌۱۳۹۹ به میزان ۳۵‌میلیارد دلار بود، می‌افزاید: میزان صادرات غیرنفتی در سال‌۱۴۰۲ با ۴۰‌درصد افزایش نسبت به سال‌۱۳۹۹ به رقم ۴۹‌میلیارد دلار رسید.

 بر اساس این گزارش، ارزش واردات در سال‌گذشته به ۶۶‌میلیارد دلار رسید‌که از این میزان ۲‌میلیارد دلار به واردات شمش طلا و ۲.۶میلیارد دلار به کامیون و کشنده‌‌‌‌‌ها اختصاص داشته‌است.

تجارت با همسایه‌ها

این گزارش درخصوص تجارت ایران با ۱۵کشور همسایه در سال‌گذشته تشریح می‌کند: در سال‌۱۴۰۲ حجم تجارت خارجی ایران با کشورهای همسایه با ۱۰‌درصد افزایش به بیش از ۶۱‌میلیارد دلار رسید.

این گزارش حاکیست، در سال‌۱۴۰۲ به میزان ۱۷.۸میلیون ‌تن کالا از مسیر ایران ترانزیت خارجی شد که نسبت به سال‌۱۴۰۱ حدود ۵۴‌درصد افزایش نشان می‌دهد.

این گزارش با تاکید بر اینکه مجموع درآمدهای وصولی‌‌‌‌‌ گمرک در سرفصل‌‌‌‌‌های مختلف در سال‌۱۴۰۲ نسبت به سال‌۱۳۹۹، حدود ۹‌برابر شده‌است، می‌افزاید: میزان درآمدهای وصولی‌‌‌‌‌ گمرک در سال‌۱۳۹۹ به میزان ۲۷‌هزار ‌میلیارد‌تومان بوده که این رقم با افزایش ۹ برابری در سال‌۱۴۰۲ به ۲۴۷‌هزار ‌میلیارد‌تومان رسیده‌است.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟