شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

پاکان پلاستکار

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

دستور مخبر برای ساماندهی سامانه‌های تجارت
معاون اول رئیس‌‌‌‌جمهور در جلسه ساماندهی مشکلات اتحادیه‌‌‌‌های زیرمجموعه اتاق اصناف تهران به وزارت صمت دستور داد تا سامانه‌‌‌‌های متعدد حوزه تجارت ساماندهی شود.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، جلسه ساماندهی مشکلات اتحادیه‌‌‌‌های زیرمجموعه اتاق اصناف تهران با حضور محمد مخبر؛ معاون اول رئیس‌‌‌‌جمهور برگزار و بر ارتقای همکاری و همیاری اصناف با دولت برای نظارت، کنترل‌‌‌‌ و تنظیم‌بازار تاکید شد.

معاون اول رئیس‌‌‌‌جمهور در این جلسه که روسای اتحادیه‌‌‌‌های زیرمجموعه اتاق اصناف تهران و همچنین مسوولان دستگاه‌های مربوطه حضور داشتند، بر ضرورت بر‌‌گزاری جلسات منظم دستگاه‌های ذی‌ربط با اتحادیه‌‌‌‌ها تاکید کرد و گفت: باید در این جلسات مسائل و مشکلات اصناف مختلف با کمک دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌‌‌‌ها دسته‌بندی و رفع شود و در صورت نیاز قانون‌گذاری لازم در این زمینه صورت پذیرد.

مخبر گسترش مناسبات دیپلماتیک و ارتباطات سیاست خارجی در دولت سیزدهم را فرصتی بسیار مناسب برای بخش‌خصوصی و تجار ایرانی برشمرد و گفت: در مذاکرات دو‌جانبه مقامات و سران کشورهای همسایه و منطقه از فعالیت و ورود بخش‌خصوصی و تجار ایرانی در آن کشورها استقبال می‌شود که این نشانگر اعتماد بین‌المللی و سابقه تاریخی فعالیت بازرگانان و صنعتگران ایرانی است.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین در این جلسه بر حل مشکلات اصناف پارچه و نخ به‌ویژه فعالان حوزه تولید چادر مشکی و پوشش بانوان، حل مشکلات تسهیلات ارزی و ‌ریالی با کمک بانک‌مرکزی و مسائل مالیاتی واحدهای صنفی تاکید کرد. وی با اشاره به کنترل و نظارت مستمر دولت بر تنظیم‌بازار، بر نقش اصناف و اتحادیه‌‌‌‌ها در مدیریت رسته‌‌‌‌های تولیدی و خدماتی تاکید کرد و از آنها خواست تا در راستای تقویت این جایگاه، به‌عنوان یکی از بازوان همیار دولت، کنار دستگاه‌های مسوول همکاری و مشارکت فعالانه‌‌‌‌ای داشته باشند. همچنین معاون اول رئیس‌جمهور به وزارت صمت دستور داد تا سامانه‌‌‌‌های متعدد حوزه تجارت ساماندهی شوند.

همچنین روسای اتحادیه‌‌‌‌ها با قدردانی از مخبر برای پیگیری‌های مشکلات اصناف و بازدیدهای میدانی از واحدهای صنفی به‌ویژه دستورات لازم برای بازسازی اماکن صنفی و بازسازی و کمک‌های لازم به خسارت‌دیدگان به تشریح مسائل و مشکلات خود در زمینه‌‌‌‌های مختلف از جمله اعطای تسهیلات برای تولید‌کنندگان صنفی، تسهیل مجوزها برای بازسازی اماکن صنفی، ساماندهی و نظم بخشی در اماکن صنفی، مشکلات حق‌بیمه کارگران اصناف، لزوم برخی از اصلاحات در نظام توزیع کالاهای مورد‌نیاز مردم، ناهماهنگی در نرخ خدمات برخی اصناف، حل مشکلات ثبت‌سفارش در سامانه تجارت و تخصیص ارز، حل مشکلات بانکی، گسترش روابط وزارتخانه‌های تخصصی با اصناف مربوطه و جلوگیری از قاچاق‌کالا پرداختند.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 100%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟