شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

پاکان پلاستکار

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

رادیو ویکی پلاست | بسته شنبه 22 اردیبهشت 1403/ شماره 989
عناوین خبری مهم امروز: تداوم افت قیمت‌های جهانی، رشد 400 تومانی نرخ دلار حواله، شروع هفته با عقب نشینی دلار به 60 هزار

 

تداوم افت قیمت‌های جهانی
مطابق شنبه‌ی هر هفته، جداول مقایسه ای قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی، منتهی به جمعه 10 مه 2024، امروز در ویکی پلاست منتشر شد. بر اساس اطلاعات نشریه پلتس، به جز، سبک خطی و پ پ ها، سایر گروه ها نزولی بودند. بیشترین افت را پت بطری و پی وی سی‌ها داشتند.

در نشریه‌ی آیسیس، اما، پ پ ها، پی وی سی و پت بطری کاهش چشمگیری داشتند و پلی‌اتیلن ها افزایش محدود داشته و یا بدون تغییر بودند. بیشترین افزایش را پلی‌استایرن مقاوم با 120 دلار افزایش در منطقه شرق مدیترانه، به نام خود ثبت کرد. این هفته بازار ترکیه در همه گروه های پلیمری، با ریزش سنگینی همراه بود.

رشد 400 تومانی نرخ دلار حواله
نرخ فروش حواله ارز مبادله‌ای امروز با افزایش 89 تومانی نسبت به پنجشنبه هفته گذشته، به 41 هزار و 900 تومان صعود کرد. امروز در مرکز مبادله ارز و طلای کشور نرخ فروش حواله 41 هزار و 904 تومان قیمتگذاری شد و میانگین هفتگی تا امروز 396 تومان نسبت به پایه های یکشنبه 16 اردیبهشت رشد داشته است.

قیمت های پایه، فردا در حالی اعلام می‌شود که میانگین هفتگی فروش حواله در بازار مبادله، مبنای قیمت‌گذاری بیشتر کالاها خواهد بود و قیمت گروه های پلیمری در نشریه آیسیس، عمدتا کاهشی هستند. از همین رو انتظار می رود در تقابل قیمت های جهانی کاهشی و دلار حواله افزایشی، قیمت‌های پایه یکشنبه 23 اردیبهشت، افزایش محدودی داشته باشند و یا بدون تغییر بمانند.

شروع هفته با عقب نشینی دلار به 60 هزار
دلار آزاد که هفته گذشته، جمعا 80 تومان کاهش داشت و بازار را با 61 هزار و 150 تومان به پایان رسانده بود، معاملات امروز را با 61 هزار و 50 تومان آغاز کرد. دلار در ادامه کاهشی شد و به 60 هزار عقب نشینی کرد. در نهایت تا ساعت 15، هر دلار با 300 تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز جمعه، 60 هزار و 850 تومان پیشنهاد می‌شد.

قیمت‌های بازار عمدتا بدون تغییر
قیمت‌های بازار امروز در آغاز هفته عمدتا بدون تغییر و یا در برخی کالاها افزایشی بودند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین فیلم 200 تومان و سبک فیلم  و سنگین تزریقی 100 تومان رشد داشتند. کالاهای گروه سبک خطی افت 100 تا 200 تومانی داشتند و فقط 209 امیرکبیر 300 تومان افزایش یافت. گروه سنگین بادی هم بدون تغییر نسبت به پنجشنبه باقی ماند.

کالاهای دو گروه پ‌پ‌نساجی و پ پ شمیایی امروز بدون تغییر نسبت به پنجشنبه باقی ماندند و فقط 552R ها 500 تومان افت قیمت داشتند. پی‌وی‌سی‌ها و پت‌های بطری هم بدون تغییر ماندند.

ثبات برنت در یک هفته
برنت که هفته گذشته را با 82 دلار به پایان برده بود، این هفته بین 82 تا 84 دلار نوسان داشت و در نهایت بازارهای جهانی، روز جمعه با 82 دلار به کار خود خاتمه دادند. قیمت پایانی نفت برنت در معاملات جمعه، 82 دلار و 78 سنت بود.

کاهش 10 هزار واحدی بورس در نخستین روز هفته
چه دلار نزولی باشد و چه صعودی، بازار سرمایه کاهشی است! بعد از سقوط 45 هزار و 830 واحدی بازار سرمایه در هفته گذشته، بورس تهران امروز و آغار هفته جدید را صعودی آغاز کرد، اما نزولی به پایان رساند. شاخص کل در پایان معاملات با کاهش 10 هزار و 847 واحدی به 2 میلیون و 208 هزار واحد رسید.

 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 100%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟