شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

پاکان پلاستکار

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

روند نرخ شاخص‌های ارزی اصلاح شد
در روزهای اخیر برخی از رسانه‌ها از تعطیلی بازار طلا و اعتصاب فعالان این بازار خبر دادند. بررسی‌ها حاکی از آن است که این تعطیلی‌ها نه به شکل چشم‌گیر اما به‌صورت موردی در بازار وجود دارد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، نکته قابل توجه این است که برخی از افراد حاضر در بازار به‌رغم باز نگه داشتن بنگاه‌های خود مایل به فروش نیستند.

رسانه‌های غیر رسمی و محافل مجازی ارزی و طلایی در روزهای اخیر خبر از اعتصاب بازار می‌دهند. به‌نظر می‌رسد فعالان آزاد تمایلی به فروش دارایی‌های خود در سطوح قیمتی حال حاضر ندارند. به عقیده این افراد، روند کاهشی نرخ ارز و طلا به‌گونه‌ای است که درصورت فروش دارایی‌ها دچار ضرر می‌شوند. روز گذشته با بررسی میدانی از حوالی میدان فردوسی و خیابان کریمخان، بازار سکه و ارز تهران، اکثریت بنگاه‌های فروش سکه در این محدوده شهر باز بودند؛ اما گفت‌وگو با فعالان این بنگاه‌ها حاکی از عدم تمایل آنها به معامله است.

به گفته برخی از این افراد، نرخ‌های حال حاضر محل مناسبی برای تبدیل ارز و طلا به ریال نیست. مشاهدات نشان می‌دهد که این افراد به دلایل گوناگون بنگاه خود را به حالت غیر فعال در‌می‌آورند و از عرضه کلان خودداری می‌کنند.

اما از سوی دیگر به عقیده تحلیلگران روند افزایشی هفته‌های اخیر تنها به سبب تشدید ریسک‌های نظامی در منطقه بوده و در نظر گرفتن قله‌های قیمتی به‌عنوان نرخ مرجع بازار بدون در نظر گرفتن تخلیه شدن انتظارات تورمی امری اشتباه است. این افراد معتقدند که نرخ حال حاضر با قیمت‌های اسفند سال گذشته و همین‌طور نرخ روزهای ابتدایی سال تناسب دارد و این نشان می‌دهد بازار از هیجانات عبور کرده است.

یک روز سبز برای بازار

روند کاهشی نرخ ارز در بازار روز گذشته اصلاح شد؛ درحالی‌که پول‌های خارجی در روزهای اخیر افت نرخ‌های چشم‌گیری را تجربه کرده بودند، روند بازار در روز گذشته افزایشی شد.

هر برگ اسکناس دلار که در روز یکشنبه با ورود به کانال 60هزار تومانی در رقم 60هزار و 600تومان به فروش می‌رسید، در طی معاملات روز دوشنبه افزایشی 400تومانی را ترجبه کرد و روی مرز 61هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت یورو و پوند نیز در روز گذشته به ترتیب با 300 و 450تومان افزایش در ارقام 65هزار و 500تومان و 76هزار و 600تومان معامله شدند. روند بازار سکه طلا نیز در روز گذشته مشابه نرخ ارز بود.

هر قطعه سکه طلا طرح جدید در عصر دیروز با رشد قیمت 180هزار تومانی نسبت به نرخ روز دوشنبه به رقم 40میلیون و 780هزار تومان رسید. قیمت نیم‌سکه در روز گذشته 300هزارتومان کاهش داشت. هر قطعه ربع سکه نیز با رشد 100هزار تومانی در رقم 14میلیون و 500هزار تومان داد و ستد شد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟