شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

افت تولید نفت اوپک
تولید نفت ‌خام اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه مارس ۲۰۲۴ میلادی کاهش یافته‌است. نظرسنجی رویترز روز دوشنبه (۱۳ فروردین‌‌‌‌‌ماه) نشان‌داد در شرایطی که برخی اعضای ائتلاف تولیدکنندگان عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک‌‌‌‌‌پلاس) برای کاهش داوطلبانه عرضه توافق کرده‌‌‌‌‌اند، با کاهش تولید نفت‌خام عراق و نیجریه تولید نفت اوپک در ماه مارس کاهش یافت.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، این نظرسنجی که بر اساس داده‌های مربوط به رصد کشتی‌‌‌‌‌ها و اطلاعات به‌‌‌‌‌دست‌‌‌‌‌آمده از منابع صنعتی انجام‌شده، نشان‌داد اوپک در ماه گذشته میلادی روزانه ۲۶‌میلیون و ۴۲۰‌هزار بشکه نفت‌خام تولید کرد که نسبت به ماه فوریه ۵۰‌هزار بشکه کاهش داشت.

شماری از اعضای اوپک‌‌‌‌‌پلاس در ماه ژانویه برنامه‌های خود را برای کاهش عرضه داوطلبانه نفت به‌منظور مقابله با اقتصاد ضعیف و افزایش عرضه از سوی تولیدکنندگان خارج از این ائتلاف اعلام کردند، آنها ماه گذشته میلادی توافق کردند برنامه کاهش عرضه خود را تا پایان ماه ژوئن امسال ادامه دهند.

نشست وزارتی نظارت بر توافق اوپک‌‌‌‌‌پلاس (JMMC) روز چهارشنبه (۱۵ فروردین‌‌‌‌‌ماه) به‌منظور بررسی بازار و تولید اعضا برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود تا پیش از نشست وزیران نفت و انرژی اوپک که در یکم ماه ژوئن (شنبه، ۱۲ خردادماه) برگزار می‌شود، سیاست‌ها بدون تغییر بماند.

بر اساس نظرسنجی رویترز، بیشترین کاهش تولید نفت در ماه مارس مربوط به کشورهای عراق و نیجریه بوده‌است. عراق ماه گذشته میلادی متعهد شد صادرات نفت خود را کاهش دهد تا عرضه بیشتر از مقدار مشخص‌‌‌‌‌شده اوپک را جبران کند و صادرات روزانه نفت خود را ۱۳۰‌هزار بشکه نسبت به ماه فوریه کاهش دهد. بر اساس این نظرسنجی، صادرات نفت عراق در ماه مارس ۵۰‌هزار بشکه در روز کاهش یافت که به این ترتیب عراق برای تحقق وعده خود با کاهش بیشتری در ماه‌های آینده روبه‌رو خواهد شد.

بنا بر داده‌های بعضی از شرکت‌های رصد حمل‌ونقل کشتی‌‌‌‌‌ها و نفتکش‌ها، به‌دلیل ورود محموله‌‌‌‌‌های نفتی بیشتر به پالایشگاه دانگوت، صادرات نفت‌خام نیجریه نیز به‌‌‌‌‌شدت کاهش یافت. این نظرسنجی نشان‌داد تولید نفت اوپک در ماه مارس حدود ۱۹۰‌هزار بشکه در روز و کمتر از مقدار هدف‌گذاری‌‌‌‌‌شده بود که دلیل اصلی آن، تولید بیشتر نفت در کشورهای عراق، نیجریه و گابن بود.

بر اساس این نظرسنجی، عربستان، کویت و امارات‌متحده‌عربی، تولیدکنندگان حوزه خلیج‌فارس و الجزایر نیز نزدیک به مقدار هدف‌گذاری‌‌‌‌‌شده داوطلبانه خود تولید کرده‌‌‌‌‌اند. بر اساس این نظرسنجی، افزایش قابل‌توجهی در تولید هیچ‌یک از کشورهای عضو اوپک در ماه گذشته مشاهده نشد. تولید لیبی که از سهمیه‌‌‌‌‌بندی معاف است نیز با بازگشت تولید به حالت عادی پس از اختلال در ماه فوریه، ۲۰‌هزار بشکه در روز افزایش یافت.

هدف نظرسنجی رویترز رصد عرضه نفت در بازار است که براساس داده‌های مربوط به رفت و آمد کشتی‌‌‌‌‌ها ازسوی منابع خارجی، داده‌های شرکت ال‌‌‌‌‌اس‌‌‌‌‌ئی‌‌‌‌‌جی، اطلاعات شرکت‌های رصد حمل‌ونقل کشتی‌‌‌‌‌ها مانند شرکت پترولجیستیکس و کپلر و اطلاعات ارائه‌‌‌‌‌شده ازسوی منابع شرکت‌های نفتی، اوپک و مشاوران انجام می‌شود.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟