شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

رشد ۳۷ ‌درصدی تجارت ایران و چین
گمرک چین از رشد ۳۷‌درصدی مبادلات تجاری این کشور با ایران در دو ماهه نخست سال‌جاری میلادی خبر داد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، جدیدترین آمار منتشرشده از سوی گمرک چین نشان می‌دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۲ ماهه نخست۲۰۲۴ با رشد ۳۷‌درصدی مواجه‌شده و به ۲‌میلیارد و ۸۷۹‌میلیون دلار رسیده‌است. در ماه‌های ژانویه و فوریه سال‌میلادی گذشته ارزش تجارت ایران و چین ۲‌میلیارد و ۹۸‌میلیون دلار اعلام‌شده بود.

صادرات چین به ایران و همچنین واردات از ایران در این دوره افزایش قابل‌توجه داشته‌است. چین در ماه‌های ژانویه و فوریه سال‌۲۰۲۴ بالغ بر ۲‌میلیارد و ۵۰‌میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال‌قبل رشد ۴۵‌درصدی داشته‌است. صادرات چین به ایران در مدت مشابه سال‌قبل یک‌میلیارد و ۴۱۰‌میلیون دلار اعلام‌شده بود.

واردات رسمی چین از ایران در دو ماهه نخست امسال نیز ۲۰‌درصد افزایش داشته و به ۸۲۹‌میلیون دلار رسیده‌است. چین در مدت مشابه سال‌قبل ۶۸۸‌میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده‌بود. به عقیده تحلیلگران رقم واردات چین از ایران بسیار بیشتر از ۸۲۹‌میلیون دلار است.

چرا که ارقام مربوط به خرید نفت ایران توسط پالایشگاه‌های چینی در آمار رسمی واردات این کشور از ایران درج نمی‌شود. بر اساس این گزارش کل تجارت خارجی چین در دو ماهه نخست سال‌جاری میلادی با رشد ۵.۵درصدی نسبت به مدت مشابه سال‌قبل به ۹۳۰‌میلیارد دلار رسیده‌است. چین در این دوره ۵۲۸‌میلیارد دلار صادرات داشته و ۴۰۲‌میلیارد دلار کالا وارد کرده‌است.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟