سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پالایشگاه نفت تهران با خرید سهام عمده پتروشیمی شازند به پتروپالایشگاه بدل شد
رئیس هیئت مدیره و رئیس کارگروه سرمایه‌گذاری پالایشگاه نفت تهران از خرید بیش از ۵۰ درصد سهام پتروشیمی شازند ازسوی پالایشگاه نفت تهران و تبدیل این مجتمع پالایشی به پتروپالایشگاه خبر داد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از شانا، وحید عبیری در این باره گفت: بر اساس سند راهبردی و مطالعات بلندمدت متخصصان و کارشناسان بازار سرمایه و پالایشگاه و بررسی‌های تحلیلی کمیته‌ سرمایه‌گذاری، شرکت پالایش نفت تهران امروز ۵۱.۳ درصد از سهام عمده پتروشیمی شازند متعلق به گروه توسعه ملی به ارزش حدودی ۲۴.۱ هزار میلیارد تومان را خریداری کرد.

وی افزود: این اقدام با نظر موافق هیئت مدیره شرکت پالایش نفت تهران به منظور تکمیل و توسعه عمودی زنجیره ارزش فرآورده‌های پالایشگاه، جلوگیری از خام‌فروشی با رویکرد پتروپالایشی شدن، تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر، امکان تامین پایدارتر خوراک مایع پتروشیمی و استفاده بهینه از سود انباشته محقق شد.

رئیس هیئت مدیره پالایشگاه نفت تهران تاکید کرد: در این باره گزینه‌های مختلفی در کارگروه سرمایه‌گذاری شرکت بررسی شده بودند که بر اساس فیلتر شاخص‌های یاد شده، دو گزینه از پتروشیمی‌ها نهایی شده و سرانجام به محض تغییر فرمول قیمت‌گذاری و لحاظ قیمت تابلو به عنوان ملاک قیمت‌گذاری پتروشیمی شازند ازسوی گروه توسعه ملی (که از اقدام‌های شایسته وزارت اقتصاد تلقی می‌شود)، از این عرضه استقبال کردیم تا عصری نو در تاریخ ۵۵ ساله پتروپالایشگاه پایتخت آغاز شود.

عبیری بیان کرد: از تلاش‌های همه همکاران، کارشناسان حوزه سرمایه‌گذاری، متخصصان بازار سرمایه و همه عزیزانی که در این اتفاق بزرگ نقش‌آفرینی کردند، قدردانی می‌کنم.

وی افزود: اخبار مسرت بخش دیگری از پتروپالایشگاه تهران داریم که به مرور زمان منتشر خواهد شد و کام ۵۰ میلیون سهامدار این شرکت پالایشی را شیرین خواهد کرد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 100%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟