پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

دورشدن صادرات نفت عربستان از تنگه باب‌المندب
عربستان روزبه‌روز نفت بیشتری را از پایانه شمالی دریای سرخ صادر می‌کند تا وارد تنگه باب‌‌‌‌‌‌‌المندب نشود و از منطقه خطر دور باشد. عربستان در بحبوحه افزایش مخاطرات کشتیرانی در دریای سرخ به‌خاطر حمله یمن به کشتی‌های عازم فلسطین‌ اشغالی، بیشتر صادرات خود را از پایانه شمالی دریای سرخ انجام می‌دهد تا از منطقه خطر دور باشد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، صادرات نفت عربستان از پایانه شمالی دریای سرخ ۵۸۰‌هزار بشکه در روز در ژانویه افزایش داشته‌است.این پایانه که در ساحل‌غربی عربستان نزدیک «ینبع» قرار دارد، ۱۸‌میلیون بشکه نفت در ژانویه صادر کرده‌است، درحالی‌که این رقم در دسامبر‌برابر با ۸‌میلیون بشکه بود.

نفت صادرشده از این پایانه به سمت شمال رفته و از تنگه باب‌‌‌‌‌‌‌المندب عبور نمی‌کند. نفت بارگیری شده در پایانه شمال دریای سرخ وارد خط لوله سومد در مصر شده و بعد به پایانه‌‌‌‌‌‌‌ای در سواحل دریای مدیترانه و بعد به مشتریان نهایی خود می‌رسد.

عربستان به‌رغم بحران دریای سرخ همچنان از تنگه باب‌المندب برای صادرات نفت خود استفاده می‌کند و برخی از محموله‌‌‌‌‌‌‌ها را هم از این منطقه دور کرده‌است. اما عربستان در بیانیه‌‌‌‌‌‌‌های رسمی خود اعلام کرده هیچ‌کدام از محموله‌‌‌‌‌‌‌های خود را از دریای سرخ دور نمی‌کند. یکی از مقامات شرکت آرامکوی عربستان هفته گذشته اعلام کرد این شرکت همچنان نفت خود را از طریق دریای سرخ ارسال می‌کند.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟