پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پیشخوان خبر
۸ بهمن ۱۴۰۲ 0

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور توضیح داد

شرط پذیرش راحت پرونده‌های مالیاتی

شرط پذیرش راحت پرونده‌های مالیاتی
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در صورتی که مؤدیان مالیاتی به ‌تکالیف خود در نظام ارزش افزوده توجه کنند، ۹۷ درصد پرونده‌ها بدون رسیدگی پذیرفته می‌شود.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، سیدمحمدهادی سبحانیان روز هفتم بهمن‌ماه در نشست بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی اصناف و بازاریان کرمان اظهار کرد: این نشست‌ها، ذهنیت مشترک بین سازمان امور مالیاتی به عنوان مجری قوانین و اصناف و مشاغل به عنوان شرکای راهبردی ما ایجاد می‌کند و اگر توقفی در امر تولید و فعالیت اصناف و مشاغل ایجاد شود، ما هم متضرر می‌شویم.

بنابراین اقدامات ما باید به گونه‌ای رقم بخورد که مالیات‌ستانی را تسریع کنیم. او با اشاره به اینکه باید معافیت‌های مالیاتی را ساماندهی کنیم تا سیاستگذاری برای افزایش تولید با ابزار مالیات داشته باشیم، افزود: معتقدیم لایحه ارسالی دولت به مجلس در راستای انتظام‌بخشی و عدالت‌بخشی مالیات تدوین شده است.

سبحانیان با اشاره به اینکه کمبود نیرو در نظام مالیاتی و نمایندگان حوزه قضایی موجب شده با یک شیب به‌سمت استقلال نظام دادرسی برویم، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت کارشناسان رسمی دادگستری و برون‌سپاری خدمات مالیاتی مورد تاکید ماست.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بیان کرد: نظام مالیاتی به ‌سمت سیستمی و نظام‌مند شدن می‌رود تا احاطه بالای نظرات انسانی به ‌عنوان آسیب جدی حاکم بر نظام مالیاتی را کم کنیم و به این سمت برویم که بتوانیم میزان مالیات را از طریق سامانه‌های موجود محاسبه کنیم.

او تصریح کرد: در صورتی که مؤدیان به ‌تکالیف خود در نظام ارزش افزوده توجه کنند، ۹۷درصد پرونده‌ها بدون رسیدگی پذیرفته می‌شود. سبحانیان با تاکید بر اینکه دولت برای مالیات‌ستانی اصناف و مشاغل کیسه ندوخته، گفت: برای سال مالیاتی گذشته باید ۵۷۰میلیارد تومان مالیات برای دولت وصول کنیم که حدود ۳۰هزار میلیارد تومان حدود پنج‌درصد از مجموع مالیات کشور از اصناف و مشاغل گرفته می‌شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟