دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

زرین نپتا

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

شارژ طلایی بازار دلار
روز گذشته معاون وزارت صمت در مطلبی از شارژ طلایی کشور در هفته‌های اخیر خبر داد. به گفته این مقام مسوول‌؛ «مکانیزم واردات شمش طلا با هدف بازگشت ارز به کشور تسهیل شده و ۵ تن شمش طلا در ۲ هفته اخیر وارد کشور شد.»

 به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد ، با احتساب رقم ۱۹۳۹ دلار به عنوان آخرین نرخ اونس طلا جهانی می‌توان نتیجه گرفت که بر اساس سخنان معاون وزیر صمت در دو هفته گذشته رقمی حدود ۳۴۲میلیون دلار در قالب طلا وارد کشور شده است. به عقیده کارشناسان اقتصادی رقم مذکور می‌تواند تاثیر ملموسی بر تداوم شرایط ثبات در بازار داشته باشد. از سوی دیگر اخبار سیاسی نیز حاکی از آن است که روند همکاری‌‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی رو به جلو است.

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ به نقل از برخی منابع ناشناس، ادعاهایی درباره محتوای گزارش فصلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مطرح کرده است.

به گزارش «دنیای اقتصاد» وبگاه شبکه خبری بلومبرگ ادعا کرده انتظار می‌‌‌‌‌‌رود آژانس اتمی در گزارش جدید خود این جمع‌‌‌‌‌‌بندی را مطرح کند که ایران در حال «کاهش سرعت ذخیره‌‌‌‌‌‌سازی اورانیوم با غنای ۶۰ درصد» است.

در نتیجه احتمال انتشار اخبار مثبت نیز عامل دیگری است که سیگنال ثبات را به معامله‌گران بازار داخل ارسال می‌کند.

روز گذشته نیز نرخ شاخص ارزی که در یک ماه و نیم گذشته زیر مرز قیمت 50 هزار تومانی در یک کریدور ثابت نوسان کرده، دست به فعالیت جدیدی نزد و با حدود 200 تومان رشد نسبت به نرخ روز پیشین به رقم 49 هزار و 150 تومان رسید.


دلار در سقف هفته گذشته

دیروز شنبه 11 شهریور ماه روند نرخ شاخص ارزی در معاملات غیررسمی بازار ارز تهران افزایشی بود. هر برگ از این اسکناس آمریکایی که در واپسین معاملات هفته گذشته فعالیت خود را در سطوح انتهایی کانال 48 هزار تومانی پایان بخشیده بود، در بازار صبح روز گذشته کانال عوض کرد و در بازه 49 هزار تا 49 هزار و 100 تومان معامله شد.

در ادامه بازار روز گذشته شیب نمودار این ارز تند‌‌تر شد و در نهایت با حدود 200تومان رشد نسبت به نرخ روز پنج‌شنبه گذشته در رقم 49 هزار و 150 تومان به فروش رسید. بررسی‌‌ها از روند نرخ ارز مذکور حاکی از آن است که بالاترین قیمت دلار در هفته گذشته رقم 49 هزار و 200تومان بوده است.

پس از پایان معاملات نقدی روز گذشته نیز معامله‌گران فردایی اقدام به نرخ‌دهی در سطوح قیمتی بالاتر از نرخ روز کرده و قیمت دلار را به بازه 490 هزار و 200 تا 49 هزار و 250 تومان رساندند.

البته مشاهدات پیشین گویای آن است که عمدتا این رشد قیمت‌‌ها در معاملات فردایی در بازار روز بعد تثبیت نشده مگر سیگنال‌‌های نگران‌کننده سمت و سوی بازار را تغییر دهد. در شرایط کنونی نیز که سیگنال‌‌های مورد توجه فعالان بازار عمدتا مثبت است، انتظار رشد قیمت در نرخ ارز وجود ندارد.

روز گذشته همزمان با رشد نسبی قیمت ارز، نرخ سکه طلا نیز واکنشی افزایشی داشت. هر قطعه سکه طلا ضرب امامی در بازار روز گذشته با حدود 150 هزار تومان افزایش نسبت به نرخ روز پیشین به رقم 28میلیون و 150 هزار تومان رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟