چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

مهم | قیمت گذاری خوراک و گاز صنایع پتروشیمی فرموله شد/ بازگشت به 6 ماه قبل
دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی از شکسته شدن مصوبه تعیین سقف 7000 تومانی برای قیمت خوراک واحدهای پتروشیمی خبر داد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از بورس 24، احمد مهدوی ابهر دبیر انجمن کارفرمایان صنعت پتروشیمی در خصوص  آخرین اخبار از مصوبه جنجالی نرخ خوراک پتروشیمی ها به خبرنگار بورس24 گفت: نتیجه جلسه مشترک وزیر صمت ، اقتصاد و نفت با معاون اول رئیس جمهور که چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد ، فرموله شدن قیمت گذاری خوراک  و گاز صنایع بود.

او در پاسخ به این پرسش که وزارت صمت چه سمتی در این مذاکرات دارد ؟ توضیح داد : نمایندگان وزارت صمت به دلیل موضوع قیمت گذاری گاز صنایع در جلسات حضور دارند و از قضا پیشنهادهات سازنده ای درباره فرموله شدن قیمت خوراک و گاز دارند از جمله این که باید در محاسبات قیمت گاز در هاب های  ( FFT و NBP اروپا) در محاسبات مد نظر قرار نگیرد.

این مقام صنفی در برابر این سوال که تصمیم نهایی درباره قیمت خوراک و گاز صنایع چه زمانی اعلام می شود ؛ پاسخ داد : به نظر می رسد که ؛ بزودی.

وی گفت: به عنوان انجمن شرکت های پتروشیمی ، نظر ما این است که برای  هاب اروپا در فرمول قیمت گذاری وزن بیشتری قایل شوند و فرمول به گونه ای باشد که  برآیند آن (شامل چهار هاب بین‌المللی هنری، آلبرتا، FFT و NBP ) نباید بیشتر از ۱۲ تا ۱۴ سنت باشد. همچنین نرخ گاز سوخت هم نباید حداکثر ۵۰ درصد خوراک محاسبه شود.

مهدوی گفت: اگر قیمت گذاری با این شیوه مصوب و ابلاغ شود ، از همین تاریخ  قابل اجرا است و عطف به ماسبق نمی‌شود.یعنی قیمت خوراک واحدهای های پتروشیمی در 5 ماه سپری شده از سال همان 5000 تومان است.

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت پتروشیمی درباره اشکالات فرمول قبلی گفت :  فرمول  مزبور بر اساس قانون  الحاق ۲ قانون  بخشی از تنظیم مقررات مالی دولت نوشته شده و چهار هاب بین‌المللی هنری، آلبرتا، FFT و NBP  و در دوره های زمانی خاص به دلیل اتفاقاتی همچون جنگ اوکراین نرخ گاز در این HOB به شدت رشد کرد و دستخوش نوسان شد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 80%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟