پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

پیشخوان خبر
۲۵ اسفند ۱۴۰۱ 0 248

حباب سکه بزرگ‌تر شد

دلار منتظر اخبار جدید؟

دلار منتظر اخبار جدید؟
نرخ شاخص ارزی در معاملات روز گذشته به روند افزایشی جدید خود ادامه داد و به سمت کانال ۴۷ هزارتومانی حرکت کرد. این در حالی است که سیگنال‌های منتشر شده از مناسبات سیاسی کشور احتمالاتی از کاهش نرخ در معاملات روز‌های آتی را به وجود آورد.

 به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، انتشار خبر سفر قریب‌الوقوع رئیس شورای عالی امنیت به امارات پس از انعقاد قرارداد غیرمنتظره با عربستان در هفته گذشته، سبب به وجود آمدن احتمالاتی در زمینه بهبود روابط سیاست خارجی کشور شد.

نرخ ارز نیز به خبر مذکور پاسخ داد و در حالی که تا پیش از انتشار این خبر روند دلار آزاد افزایشی بود، پس از انتشار خبر سفر شمخانی به امارات روند نرخ‌ها در معاملات فردایی تغییر فاز داد و کاهشی شد.

در نهایت قیمت هر برگ اسکناس دلار آمریکا در واپسین معاملات نقدی روز گذشته با حدود ۲۵۰ تومان افزایش نسبت به نرخ روز پیشین به رقم ۴۶ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. این در حالی است که نرخ سکه طلا در روز گذشته به روند افزایشی خود ادامه داده و مجددا کانال عوض کرد.

شکست روند افزایشی با خبر جدید؟

دیروز چهارشنبه 24 اسفند ماه نرخ ارز در معاملات بازار تهران دچار 2 روند متفاوت شد.

در حالی که از روز‌های میانی هفته روند افزایشی جدیدی در نرخ ارز آغاز شده و قیمت هر برگ دلار آزاد در معاملات فردایی ساعات پایانی روز سه‌شنبه به کانال 47 هزار تومانی رسیده بود، در نخستین ساعات بازار روز چهارشنبه و پس از انتشار خبر سفر علی شمخانی، رئیس شورای عالی امنیت، به امارات نمودار نرخ شاخص ارزی تغییر فاز داد و کاهشی شد.

بر این اساس هر برگ اسکناس دلار آمریکا در معاملات پایان روز گذشته بخشی از افزایش نرخ خود را جبران کرد و تنها با 250 تومان رشد نسبت به نرخ نقدی روز سه‌شنبه در رقم 46 هزار و 900 تومان ثبت شد.

گفتنی است که برخلاف روند دلار نرخ دیگر ارز‌های شاخص در معاملات بازار غیر‌رسمی روز گذشته کاهشی بود و هر برگ از اسکناس‌های یوروی اروپا و پوند انگلستان به ترتیب نسبت به نرخ‌های روز سه‌شنبه هزار و 153 و هزار و 107 تومان کاهش یافتند تا در ارقام 48 هزار و 970 و 56 هزار و 26 تومان معامله شوند.

در این میان معاملات رسمی ارز در روز گذشته در آرامش به فعالیت خود ادامه دادند. نرخ دلار در معاملات مرکز مبادله ارزی کشور مانند روز سه‌شنبه بدون تغییر ماند و در رقم 40 هزار و 300 تومان به فعالیت خود پایان بخشید. کارشناسان بر این باورند که در راستای اخبار مثبت منتشر شده در دو هفته گذشته، سفر پیش روی رئیس شورای عالی امنیت می‌تواند حاوی سیگنال‌های مهمی برای بازار تهران باشد و همین امر نیز موجب شکست روند افزایشی نرخ ارز شده است.

نافرمانی ربع سکه از برادران بزرگ‌تر

روز گذشته همزمان با رشد 250 تومانی نرخ دلار غیر‌رسمی و بهای جهانی اونس طلا، نرخ سکه طلا طرح جدید مجددا دچار افزایش قیمت شد و با حدود یک میلیون و 580 هزار تومان رشد نسبت به نرخ پیشین خود به رقم 28 میلیون و 780 هزار تومان رسید. هر قطعه نیم سکه نیز مانند برادر بزرگ‌تر خود اما با شیب کمتر دچار افزایش نرخ شد و با 200 هزار تومان رشد در سطح قیمتی 17 میلیون و 700 هزار تومانی به فروش رسید.

اما این در حالی است که نرخ ربع سکه در بازار روز گذشته کاهشی بود و نسبت به نرخ روز سه‌شنبه 100 هزار تومان افت داشت. گفتنی است که نرخ حباب سکه طلا طرح جدید که اختلاف میان ارزش ذاتی و بهای تمام شده آن در بازار را به نمایش می‌گذارد نیز در روز گذشته حدود 7 میلیون و 600 هزار تومان محاسبه شد که نسبت به روز سه‌شنبه افزایشی بوده است.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 100%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟