جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته شنبه 20 اسفند 1401/ شماره 717
عناوین خبری امروز:تغییرات محدود قیمت‌های جهانی, ثبات ادامه دار دلار نیمایی, موج سنگین کاهش دلار تا کانال 44 هزار

تغییرات محدود قیمت‌های جهانی
مطابق شنبه‌ی هر هفته، جداول مقایسه ای قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی، منتهی به جمعه، 10 مارس 2023، امروز در ویکی پلاست منتشر شد و بر اساس اطلاعات نشریه پلتس، قیمت ها ترکیبی از افزایش، کاهش و بدون تغییر بودند. پلی اتیلن ها عمدتا بدون تغییر بودند یا افزایش محدودی داشتند، در مقابل گروه های پ پ ها و پی وی سی روندی کاهشی داشتند. در نشریه آیسیس نیز قیمت ها در عمده مناطق نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بودند. گفتنی است در هفته جاری، برنت نسبت به آخرین قیمت هفته قبل، 5 دلار کاهش داشت و به 81 دلار رسید.

ثبات ادامه دار دلار نیمایی
میانگین هفتگی دلار نیمایی برای چهل‌و‌هشتمین روز بدون تغییر ماند و نرخ 28 هزار و 371 تومان نسبت به دیروز، تغییری نداشت. میانگین روزانه نیز همچنان در محدوده 28 هزار و  300 تومان است. قیمت های پایه فردا در حالی اعلام خواهد شد که دلار نیمایی همچنان بدون تغییر و قیمت های جهانی نیز تغییر چندانی نسبت به هفته گذشته نداشته اند.

موج سنگین کاهش دلار تا کانال 44 هزار
به دنبال توافق ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط، دلار ریزش سنگینی را در روز جمعه تجربه کرد و از 49 هزار و 600 به 47 هزار و 400 تومان رسید. بازار امروز دلار در کانال 46 هزار باز شد و در همان ساعات اول به 45 هزار تومان سقوط کرد ولی در ادامه، دلار باز هم به 46 هزار تومان صعود کرد و ساعتی در این قیمت ماند. از ساعت 14 امروز، موج دوم ریزش آغاز شد و تا لحظه نگارش این گزارش، به 44,800 تومان رسیده که 2 هزار و 600 تومان، پایین تر از آخرین قیمت جمعه است. امروز هر دلار آمریکا در مرکز مبادله ارز و طلای کشور، با 1,100 تومان افت نسبت به آخرین قیمت هفته قبل، 41 هزار و 236 تومان قیمت خورد. در صرافی‌ها نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، هر دلار در محدوده‌ی 45 هزار و 699 تومان به فروش می‌رسد که نسبت به پنجشنبه 2,114 تومان کاهش دارد.

ریزش یکپارچه قیمت های بازار
با توجه به کاهش قیمت دلار قیمت های بازار امروز همگی روندی نزولی داشتند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین بادی، سنگین فلیم و سبک فیلم بیشترین کاهش را داشتند و بین 300 تا 2000 هزار تومان ریزش را ثبت کردند. کالاهای پ پ های نساجی نیز امروز همگی کاهشی بودند و 200 تا 500 تومان اُفت را رقم زدند. پ پ های شیمیایی هم با 500 تا 2300 تومان ریزش رکوردار کاهش قیمت های امروز بودند. پی وی سی ها نیز 800 تا 1500 تومان پایین تر از آخرین قیمت هفته قبل، پیشنهاد ‌شدند. سنگین اکستروژن بین 2.200 تا 3 هزار تومان و پت ها 3 هزار تومان، افت قیمت پیدا کردند. در گروه انبساطی ها نیز بین 2 تا 8 هزار تومان کاهش، رخ داد.

پایان هفته برنت با 82 دلار
برنت که معاملات هفته گذشته را با 85 دلار آغاز کرده بود هفته را با نوسان بین 81 تا 86 دلار سپری کرد و در نهایت، بازار جمعه را با 82 دلار به پایان رساند. قیمت پایانی نفت برنت در معاملات جمعه، 82 دلار و 64 سنت بود.

بورس صعودی آغاز شد، نزولی به پایان رسید
بعد از افت 4 هزار و 92 واحدی بازار سرمایه در هفته گذشته، بورس تهران امروز و هفته جدید را صعودی آغاز کرد ولی شاخص کل در پایان معاملات با کاهش 846 واحدی، به 1 میلیون و 816 هزار واحد رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره و خرید نرم‌افزار حسابداری سپیدار
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟