جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

عرضه همه محصولات منبع پایه در بورس با هدف دلارزدایی
سخنگوی وزارت صمت سازوکار تنظیم بازار محصولات منبع پایه نظیر مواد پتروشیمی، شمش، ورق، میلگرد، سیمان و … را اعلام کرد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از مهر، امید قالیباف اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، وزارت صمت سازوکار تنظیم بازار محصولات منبع پایه را طراحی و اجرایی کرد. هدف اصلی سازوکار جدید حذف نوسانات نرخ ارز بر قیمت محصولات منبع پایه و در نهایت جلوگیری از افزایش بی دلیل قیمت محصولات نهایی است.

سخنگوی وزارت صمت گفت: در سازوکار جدید مقرر شد صد در صد عرضه این محصولات نظیر مواد پتروشیمی، شمش، ورق، میلگرد، سیمان و … ابتدا در تالار داخلی بورس کالا عرضه شود و فقط در صورتی که مازاد بر مصرف صنایع داخلی ایجاد شد، این مازاد در تالار صادراتی بورس برای تولیدکننده محصول قابلیت صادرات داشته باشد.

قالیباف ادامه داد: در توافقی که با گمرک صورت گرفت همزمان با درج مازاد محصول و شرکت تولیدکننده در تالار صادراتی بورس این اطلاعات به صورت برخط برای سامانه گمرک نیز ارسال می‌شود و گمرک صرفاً طبق داده‌های دریافتی از تالار صادراتی بورس کالا می‌تواند مجوز صادرات بدهد.

مشاور وزیر صمت گفت: شرکت تولیدکننده محصول که امتیاز صادراتی پیدا می‌کند می‌تواند این امتیاز را به شرکت دیگری نیز واگذار کند.

قالیباف با اشاره به حذف تقاضاهای بازرگانی (غیر تولیدی) از بورس کالا تاکید کرد: تمامی شرکتهایی که محصولات خود را در بورس کالا عرضه می‌کنند موظف به رعایت ضوابط اعلامی هستند. با اجرای دقیق این سازوکار جدید از کشف قیمت مواد اولیه تولید در بورس دلارزدایی خواهد شد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 90%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟