چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

پودرهای میکرونیزه ایران

رجا پلاست

بهسا پلیمر پارس

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

رادیو ویکی پلاست | بسته سه‌شنبه 4 بهمن 1401/ شماره 689
عناوین خبری امروز: کاهش رقابت ها با افزایش عرضه, توقف ادامه دار دلار نیمایی, سرازیری دلار در 44 هزار تومان

کاهش رقابت ها با افزایش عرضه
مطابق سه‌شنبه هر هفته، معاملات پلی اتیلن ها، پت های بطری و نساجی، پلی استایرن های انبساطی و گروه ABS، امروز در بورس کالا انجام شد و باتوجه به افزایش 16 هزار تنی عرضه های امروز نسبت به هفته گذشته به دلیل جبران عدم عرضه شرکت های زیر مجموعه باختر، رقابت های امروز نسبت به هفته گذشته روندی کاهشی داشت. سبک خطی، سنگین فیلم و سبک فیلم بیشترین کاهش رقابت را داشتند. سبک خطی که هفته قبل با 19 درصد رقابت شده بودند امروز با رقابتی بین 2 تا 14 درصد معامله شدند، سنگین فیلم نیز که هفته گذشته 28 تا 37 درصد رقابت شده بودند امروز بین 15 تا 29 درصد رقابت شدند. سبک فیلم هم امروز با رقابتی بین 1 تا 30 درصد معامله شدند در جالیکه هفته پیش بین 1 تا 52 درصد رقابت شده بودند.

توقف ادامه دار دلار نیمایی
میانگین هفتگی دلار نیمایی برای سیزدهمین روز متوالی بر روی 28 هزار و 371 تومان، ثابت باقی مانده است. میانگین روزانه نیز همچنان در محدوده 28 هزار و 300 تومان باقی مانده است.

سرازیری دلار در 44 هزار تومان

دلار که بازار روز گذشته را با قیمت 44 هزار و 780 تومان به پایان رسانده بود، امروز را با 44 هزار و 700 تومان آغاز کرد و تا 44 هزار و 850 هم پیش رفت اما مجددا نزولی شد. در نهایت دلار آزاد تا ساعت 16، با 630 تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت دیروز، 44 هزار و 150 تومان پیشنهاد می‌شد. بانک مرکزی اعلام کرد از امروز سه شنبه 4 بهمن 1401، نرخ فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی ها در سایت بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام می شود و کلیه صرافی ها مجازند نسبت به فروش ارز به صورت اسکناس با نرخ منتشر شده تحت عنوان آخرین نرخ صرافی ها در سایت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران اقدام نمایند که نرخ آن طبق آخرین تغییرات 42 هزار و 745 تومان بود.

ریزش یکپارچه قیمت های بازار

با توجه به کاهش دلار، قیمت های بازار نیز امروز همگی روندی نزولی داشتند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین تزریقی، سبک خطی و سبک فیلم بیشترین کاهش را داشتند و بین 400 تا 1500 تومان اُفت را ثبت کردند.
در گروه پ پ های نساجی نیز، شاهد کاهش قیمت همه کالاها تا 1600 تومان بودیم.
گروه پ پ های شیمیایی نیز بین 500 تومان کاهش تا 3000 تومان افزایش نوسان قیمت داشتند و سایر کالاها نیز بدون تغییر ماندند.
پی وی سی هم بین 500 تا 1000 تومان پایین تر، نسبت به قیمت روز گذشته پیشنهاد می‌شدند.

عرضه اعتباری پی وی سی به پتروشیمی ها ابلاغ شد
غلامی، مدیر دفتر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی پتروشیمی طی نامه ای شرایط عرضه های اعتباری PVC را به پتروشیمی های تولیدکننده این محصول، ابلاغ کرد.

تداوم معاملات برنت با 88 دلار
برنت که معاملات روز گذشته را با 87 دلار آغاز کرده بود، در ادامه افزایشی شد و به 88 دلار صعود کرد و معاملات امروز را نیز در همین بازه قیمتی آغاز کرد. قیمت برنت تا ساعت 14 به 88 دلار و 16 سنت رسیده است.

کاهش 7 ‌هزار واحدی بورس تهران
بعد از افت یک هزار و 25 واحدی بازار سرمایه در روز گذشته، بورس تهران امروز را هم کاهشی به پایان رساند و شاخص کل در پایان معاملات با کاهش 7 هزار و 892 واحدی، به 1 میلیون و 646 هزار واحد رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره و خرید نرم‌افزار حسابداری سپیدار
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟