یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

سپند پلیمر پیشرو؛ تولیدکننده انواع گرانول پی وی سی PVC

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته سه‌شنبه 11 مرداد 1401/ شماره 572
عناوین خبری امروز:رقابت های بی‌رمق پرمصرف ها,سهمیه ها چرا کم شد؟,افزایش آرام دلار نیمایی

رقابت های بی‌رمق پرمصرف ها
امروز مطابق سه‌شنبه ها معاملات پلی اتیلن ها، پلی استایرن های انبساطی و گروه ABS در بورس کالا انجام شد و به علت کاهش سهمیه خریداران، معاملات گروه پرمصرف نایلون و نایلکس عمدتا با قیمت پایه صورت گرفت. گریدهای سنگین تزریقی که هفته پیش بین 4 تا 10 درصد رقابت شده بودند امروز با رقابتی بین قیمت پایه تا 2 درصد معامله شدند. کالاهای سنگین اکستروژن که هفته پیش تا 3 درصد رقابت شد بود امروز همگی با قیمت پایه معامله شدند. سایر کالاها به جز گرید 2100، عمدتا با قیمت پایه تا نهایتا زیر 10 درصد رقابت، معامله شدند. پت ها هم، با رقابتی کمتر از هفته اول مرداد معامله شدند. کالاهای پت بطری که هفته پیش با رقابتی بین 7 تا 29 درصد رقابت شده بودند امروز با 9 تا 15 درصد رقابت، معامله شدند. پت نساجی نیز از 7 تا 8 درصد رقابت به قیمت پایه تا 1 درصد رقابت کاهش یافت.

سهمیه ها چرا کم شد؟
برخی از تولیدکنندگان، امروز از کاهش سهمیه بهین یاب خود خبر داده اند. آن ها گفتند دلیل کاهش را از کارگزاری جویا شده اند و کارگزاری ها هم از موضوع بی‌خبرند. یکی از اعضای گروه های واتس اپ ویکی پلاست در مورد کاهش سهمیه ها نوشت: به علت قطعی اینترنت روز گذشته اطلاعات جامع تجارت ب بهین یاب نرسیده و به همین علت، سهمیه ها کاهش پیدا کرده است. کاربر دیگری هم گفت که کارگزار وی، همین دلیل را به عنوان علت کاهش سهمیه، اعلام کرده است.

افزایش آرام دلار نیمایی
میانگین هفتگی دلار نیمایی که از 9 مرداد تا دیروز، 32 تومان افزایش پیدا کرده بود امروز به 45 تومان افزایش و 26 هزار و 430 تومان رسید. میانگین روزانه امروز در محدوده 26 هزار و 400 تومان سپری شد و احتمال افزایش بیشتر میانگین هفتگی در روزهای آینده را قوت بخشید.

ثبات در قیمت دلار آزاد
پس از عقب نشینی روز گذشته دلار آزاد به 31 هزار و 780 تومان، امروز هم دلار، رمقی زیادی نداشت و تا ساعت 15.30، هر دلار، تنها با 60 تومان کاهش 31 هزار و 720 تومان قیمت خورد. دلار صرافی هم به افزایش آرام خود ادامه داد و امروز با 15 تومان رُشد، 27 هزار و 879 تومان قیمتگذاری شد.

فراز و فرود قیمت های بازار محصولات پتروشیمی
در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین فیلم و سنگین تزریقی، افزایشی و بین 100 تا 300 تومان رُشد را ثبت کردند و سایر کالاها عمدتا بدون تغییر نسبت به روز گذشته پیشنهاد شدند. در گروه پ پ نساجی کالاهای mfi بالا 300 تا 600 تومان کاهش و کالاهای mfi پایین 400 تا 600 تومان افزایش داشتند. پ پ های شیمیایی همگی کاهشی و بین 300 تا 2000 تومان ریزش پیدا کردند. پی وی سی ها نیز همانند روزهای اخیر نزولی بودند و بین 200 تا 400 تومان اُفت قیمت یدا کردند.

برنت باز هم کانال 100 دلار از دست داد
برنت که معاملات دیروز و آغاز هفته را با 102 دلار آغاز کرده بود در ادامه کاهشی شد و بازار را با 100 دلار به پایان رساند. معاملات امروز برنت در بازارهای جهانی با عقب نشینی به 99 دلار آغاز شد و برنت مجددا کانال 100 دلار را از دست داد. قیمت برنت تا ساعت 15.30 به 99 دلار و 97 سنت رسید.

دومین روز افزایشی بورس تهران
بورس تهران بعد از افزایش روز گذشته، امروز نیز روند صعودی داشت و شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات با 2 هزار و 412  واحد رشد به 1 میلیون و 430 هزار رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره فوری با کارشناس فروش مستربچ | اینجا کلیک کنید
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟