یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

سپند پلیمر پیشرو؛ تولیدکننده انواع گرانول پی وی سی PVC

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته سه‌شنبه 4 مرداد 1401/ شماره 567
عناوین خبری امروز:تکرار رقابت های هفته قبل,افزایش آرام نیما ادامه دارد,خیز دلار به 32 هزار تومان ناکام ماند

تکرار رقابت های هفته قبل
امروز معاملات پلی اتلن ها، پلی استایرن انبساطی و ABS ها در بورس کالا انجام شد. قبل از شروع بازار، بورس کالا اعلام کرد عرضه های پت، همگی به فردا منتقل می شوند و به این ترتیب کالاهای پت بطری و نساجی، از جمع عرضه های امروز، حذف شدند. پیش از حذف عرضه های پت، بورس کالا، میزان خرید از بهین یاب کالاهای پت را تغییر داد؛ از امروز میزان خرید از بهین یاب پت نساجی تندگویان، یک ماهه و پت بطری وارداتی، بدون سقفِ سهمیه بهین یاب اعمال می شود.
اما معاملات. به جز گروه ABS که در غیاب 150 تبریز، کالای N50 از 5 درصد رقابت در هفته قبل به 31 درصد رسید، سایر کالاها، عموما یا با قیمت پایه معامله شدند یا رقابت های آن ها، تکرار درصدهای هفته گذشته بود.
سنگین فیلم ها که هفته های پر التهابی را پشت سر گذاشته بودند، امروز بالاخره به تعادل رسیدند و F7000 مهر که هفته قبل 10 درصد رقابت شده بود، امروز با 1 درصد رقابت، معامله شد.

افزایش آرام نیما ادامه دارد
میانگین هفتگی دلار نیمایی که از 2 مرداد تا دوشنبه، 23 تومان افزایش پیدا کرده بود امروز نیز روند صعودی آرام خود را پی گرفت و با 46 تومان رُشد به 26 هزار و 240 تومان رسید. میانگین روزانه، امروز هم با اندکی افزایش، همچنان در محدوده 26 هزار و 300 تومان بود.

خیز دلار به 32 هزار تومان ناکام ماند
دیروز دلار با 31,830 تومان بازار را به پایان رساند و روند دلار، نزولی بود. اما امروز بعد از انتشار خبر رییس سازمان انرژی اتمی در مورد جمع آوری دوربین های برجامی از تأسیسات هسته ای، دلار تغییر مسیر داد و تا 32 هزار تومان هم رسید ولی با ادامه‌ی بازار، مجددا از مرز 32 هزار تومان فاصله گرفت و به 31 هزار و 950 تومان برگشت. با این وجود، آخرین قیمت دلار تا ساعت 15:30، حدود 120 تومان بیشتر از قیمت پایانی دیروز است. دلار صرافی ملی هم امروز 26 تومان افزایش یافت و 27 هزار و 794 تومان قیمت گذاری شد.

روز ریزش قیمتِ پ پ های شیمیایی
اگر دیروز را اوج ریزش قیمت های پ پ نساجی بدانیم، امروز نوبت پ پ های شیمیایی بود. گرید 548R امروز 8 هزار و 500 تومان کاهش یافت. کالای 440G تا 1500 و 440L تا 900 تومان نسبت به دیروز افت قیمت پیدا کرد. البته پ پ های نساجی، امروز هم دست از کاهش برنداشتند و 300 تا 500 تومان افت قیمت پیدا کردند. پت های بطری هم امروز کاهشی بودند. کالاهای پت بطری 400 تا 600 تومان نسبت به دیروز، ریزش قیمت داشتند. کالاهای افزایشی امروز ABS ها بودند، در غیاب 150 تبریز، کالای N50 تا هزار تومان رشد قیمت داشت. در گروه کالاهای پرمصرف به جز سنگین بادی که 100 تا 200 تومان افزایش قیمت داشت، تقریبا سایر کالاها، قیمت های دیروز را تکرار کردند.

صعود برنت به 106 دلار
برنت که معاملات روز گذشته را با 102 دلار آغاز کرده بود در پایان افزایشی شد و به 106 دلار رسید و معاملات امروز هم با 106 دلار شروع شد. قیمت برنت تا ساعت 15:00 به 106 دلار و 50 سنت رسید.

کاهش بورس تهران پس از افزایش ناپایدار
بورس تهران امروز را در ابتدا افزایشی آغاز کرد اما در ادامه کاهشی شد و شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات با 968 واحد کاهش به 1 میلیون و 438 هزار عقب نشینی کرد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره فوری با کارشناس فروش مستربچ | اینجا کلیک کنید
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟