یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

سپند پلیمر پیشرو؛ تولیدکننده انواع گرانول پی وی سی PVC

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته چهارشنبه 29 تیر 1401/ شماره 563
عناوین خبری امروز: افزایش عرضه از رقابت ها کاست, تقویت علائم کاهشی میانگین روزانه, دلار در کانال 31 هزار تومان باقی ماند

افزایش عرضه از رقابت ها کاست
به دلیل تعطیلی روز دوشنبه معاملات پلی اتیلن ها، پلی استایرن های انبساطی و گروه ABS به امروز موکول شد. با افزایش عرضه عمده‌ی گروه ها، نسبت به هفته گذشته رقابت ها کاهش یافت و بسیاری از کالاها با قیمت پایه معامله شدند. سنگین فیلم که هفته قبل بین 9 تا 21 درصد رقابت شده بود امروز و با حضور مجدد F7000 ایلام و افزایش 3 هزار تنی عرضه ها، با رقابتی بین 1 تا 10 درصد معامله شد. تنها کالاهای پت بودند که نسبت به هفته گذشته با رقابتی بیشتر مواجه شدند. رقابت های پت بطری هفته پیش بین قیمت پایه تا 12 درصد بود اما امروز بین 9 تا 18 درصد رقابت شدند. همچین رقابت پت های نساجی هم از 3 تا 15 درصد به 5 تا 17 درصد افزایش یافت.

تقویت علائم کاهشی میانگین روزانه
هر چند میانگین هفتگی امروز نسبت به یکشنبه 12 تومان افزایش داشت اما میانگین روزانه مانند دیروز کاهشی است و در صورت تداوم روند کاهشی میانگین روزانه، احتمال می رود میانگین هفتگی هم به مسیر نزولی وارد شود. میانگین روزانه امروز در محدوده 26 هزار و میانگین هفتگی، در قیمت 26 هزار و 163 تومان است.

دلار در کانال 31 هزار تومان باقی ماند

پس از افزایش روز گذشته دلار آزاد به 31 هزار و 850 تومان، امروز هم مانند روز گذشته دلار، رمقی برای افزایش نداشت و تا ساعت 15.15، هر دلار، با 10 تومان افزایش 31 هزار و 860 تومان قیمت خورد. البته برخی کانال ها، قیمت دلار را تا 31.810 تومان هم درج کردند. دلار صرافی هم با 16 تومان کاهش نسبت به روز یکشنبه، 27 هزار و 873 تومان قیمتگذاری شد.


قیمت های بازار در سراشیبی کاهش

قیمت های بازار، امروز عمدتا کاهشی و در بعضی کالاها بدون تغییر بود. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس سنگین بادی و سنگین فیلم بین 100 تا 500 تومان کاهش داشتند. پ پ های نساجی امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته پیشنهاد شدند. پ پ شیمیایی امروز در بعضی کالاها بدون تغییر و در بعضی کالاها 500 تا 1800 تومان ریزش را ثبت کردند. گروه پی وی سی امروز نیز کاهشی بود و بین 800 تا 1300 تومان اُفت قیمت را رقم زدند. احتمال می رود به علت رقابت های پایین معاملات امروز، فردا در گروه سنگین فیلم، خصوصا گریدها F7000 شاهد سقوط قیمت باشیم.

عقب‌نشینی مجدد برنت به 106 دلار
برنت که معاملات امروز را با 107 دلار آغاز کرده بود در ادامه به 106 دلار عقب‌نشینی کرد. قیمت برنت تا ساعت 15.15 دقیقه به 106 دلار و 3 سنت رسید.

بورس تهران افزایشی شد
بعد از چند روز کاهش، بالاخره بورس تهران امروز افزایشی شد و شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات امروز با 3 هزار واحد رُشد، به 1 میلیون و 471 هزار رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره فوری با کارشناس فروش مستربچ | اینجا کلیک کنید
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟