ویرا صنعت تولید و ارايه کننده تجهیزات تولیدی صنعت پلاستیک

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

پیشخوان خبر
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۴۲ 0

wikiplast.ir

طرح جدید مجلس برای جلوگیری از خام فروشی

طرح جدید مجلس برای جلوگیری از خام فروشی
عضو کمیسیون انرژی مجلس از تصویب کلیات طرح تشکیل شرکت پالایش و پتروشیمی در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از تسنیم، هادی بیگی نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با این خبرنگاری، از تصویب کلیات طرح تشکیل شرکت پالایش و پتروشیمی در این کمسیون خبر داد.

وی افزود: در حال حاضر ما نفت را به پالایشگاه‌ها می‌دهیم و آنها برای ما سوخت از جمله بنزین، گازوئیل ، نفت سفید، نفت کوره و غیره تولید می‌کنند در صورتی که می‌توان مانند سایر کشورهای پیشرتفه از نفت خام فراورده‌های با ارزش افزوده بالا تولید کرد.

عضو کمیسیون انرژی اضافه کرد:کشورهای پیشرفته ترکیبات گاز تولیدی را هم جداسازی می‌کنند و در پتروشیمی‌ها از آنها فراوده‌های بارزش تولید می‌کنند در صورتی که ما فقط سوخت تولید می‌کنیم.

بیگی نژاد تصریح کرد: بهتر است ما نفت و گاز تولیدی را به واحد‌های شکست حرارتی و کاتالیستی برده و فراورده‌هایی تولید کرد که بتوان در بخش پتروشیمی از آنها استفاده کرد.
وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که نگاه ما پتروشیمیایی نباشد ما همین مسیر خام فروشی که در این چند دهه آمدیم را ادامه می‌دهیم، افزود: اگر با این طرح جدید شرکت ملی پالایش و پتروشیمی تشکیل شود نگاه به نفت، نگاه زنجیره ارزش افزوده می‌شود؛ هدف ما از تدوین این طرح تغییر رویکرد در خصوص نفت و تولید فراورده‌های با ارزش است.

نماینده ملایر در مجلس بیان کرد:تمامی دولت‌ها بیماری خام فروشی را داشته‌اند و دولت کنونی نیز از این بیماری رهایی پیدا نکرده است، این در حالی است که خوراک مایع برای پتروشمی‌ها در کشور بسیار لازم و ضروری است تا محصولات با ارزش بیشتری تولید کنند اما این نگاه در کشور وجود ندارد.

بیگی‌نژاد با بیان اینکه به همین دلایل ما در کمیسیون انرژی طرحی را تصویب کردیم که برمبنای آن زنجیره ارزش از نفت آغاز شود، گفت:کشورهای پیشرفته و حتی کشورهایی مانند هند و عربستان همین مسیر را می‌روند، گفت: نگاه پتروشیمی به نفت نگاهی است که اروپا و کشورهای موفق در این صنعت طی کرده‌اند اما ما این نگاه را در وزارت نفت نداریم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد:"طرح تشکیل شرکت پالایش و پتروشیمی" به دنبال تغییر این نگرش است، درواقع باید زنجیره ارزش را از نفت آغاز کنیم، تا برای کشور ثروت‌آفرینی شود.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
خرید از بورس کالا
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟