ویرا صنعت تولید و ارايه کننده تجهیزات تولیدی صنعت پلاستیک

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

پیشخوان خبر
یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۰۴ 0 101

wikiplast.ir

مشکل رفع تعهد ارزی صادرکنندگان برطرف نشد

مشکل رفع تعهد ارزی صادرکنندگان برطرف نشد
عضو هیات‌رئیسه اتاق ایران با اشاره به گرفتاری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که سیاست رفع تعهد ارزی برای صادرکنندگان ایجاد کرده است، گفت: ما تقاضا داریم که یک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بار برای همیشه حتی شده با در نظر گرفتن جرائم، مشکل این صادرکنندگان برطرف شود.

به گزارش اتاق ایران‌آنلاین، کیوان کاشفی در نشست صادرکنندگان کرمانشاه با نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به معضلاتی که رفع تعهدات ارزی برای صادرکنندگان ایجاد کرده است، گفت: موضوع رفع تعهدات ارزی که در سال‌۱۳۹۷ به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌صورت ضرب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌الاجل از سوی دولت وقت مطرح شد به یکی از مشکلات بزرگ صادرکنندگان طی دو، سه سال‌اخیر تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در دولت سیزدهم هم به‌رغم گشایش‌هایی که صورت‌گرفته، حدود ۷۰ تا ۸۰‌درصد سیاست‌های رفع تعهدات ارزی همچنان پابرجاست.

عضو هیات‌رئیسه اتاق ایران با بیان اینکه سیاست‌های رفع تعهدات ارزی در ابتدای اجرا در سال‌۱۳۹۷ التهابات فراوانی ایجاد کرد، یادآور شد: در آن سال ‌تعدادی از صادرکنندگان بنا به دلایل مختلف ازجمله مشخص نبودن سازوکارها، مشکلات سامانه، مبادلات ریالی با برخی کشورها ازجمله عراق و افغانستان و... نتوانستند تعهدات ارزی خود را رفع کنند و گرفتار شدند و از آن زمان تاکنون مشکلات آنها حل نشده است.

 کاشفی با بیان اینکه عمده صادرکنندگانی که در این زمینه دچار مشکل شدند از تجار با‌سابقه و موفق کشور بودند، خواستار حل مشکلات این گروه شد و عنوان کرد: تقاضا داریم یک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بار برای همیشه حتی شده با در نظر گرفتن جرائم، مشکلات این صادرکنندگان مرتفع شود.  

وی خواستار همراهی مجلس شورای اسلامی برای حل این معضل شد و عنوان کرد: نامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای به امضای روسای اتاق‌های بازرگانی تمام استان‌های هم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مرز با عراق و افغانستان برای این موضوع نوشته شده است./ دنیای اقتصاد


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
خرید از بورس کالا
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟