پودرهای میکرونیزه ایران

پلی تیز تولیدکننده مستربچ های نایلون و نایلکس

بهسا پلیمر پارس

با افزایش عرضه ارز صادراتی، تقاضای وارداتی هم ۲ برابر شد
معاملات انجام‌شده در سامانه نیما با رشد ۲برابری از ابتدای سال تاکنون به ۴میلیارد دلار رسید، این در حالی است که نظام ثبت سفارشها از روش سابقه واردات به اعتبارسنجی تغییر کرده است و همین موضوع باعث افزایش تقاضای ارز وارداتی شده است.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس معاملات روز گذشته در سامانه نیما صادرکنندگان با فروش بیش از ٣٣٢ میلیون معادل دلاری ارزهای حاصل از صادرات، رکورد معاملات سامانه نیما از ابتدای سال تاکنون را شکستند.

مجموع معادل دلاری معاملات از ابتدای سال جاری تا روز گذشته بالغ بر 4 میلیارد دلار شود که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 100 درصد رشد نشان می‌دهد.

طبق اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، نظام یکپارچه معاملات ارزی (سامانه نیما) با هدف تسهیل تأمین ارز راه‌اندازی شده است و با استفاده از آن، خریداران (واردکنندگان) و فروشندگان (صادرکنندگان) ارز متناسب با نیازهای خود نسبت به انجام عملیات ارزی در محیط الکترونیک اقدام می‌کنند.

به گزارش تسنیم،‌ پیش از این در مرحله ثبت سفارش شاهد دگرگونی اساسی در نظام ثبت سفارش از روش سابقه واردات به اعتبارسنجی بودیم که به‌اذعان مسئولان مرتبط با موضوع منجر به افزایش تقاضای ارز وارداتی حداقل در کوتاه‌مدت و شرایط تحریمی شده است.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در همین خصوص با  اشاره به تغییر شیوه ثبت سفارش گفته بود: اگرچه ممکن است در ابتدا با کمی افزایش ثبت  سفارش روبه‌رو باشیم ولی با تمهیداتی که ارایه خواهد شد و با توجه به محدودیت در اقلام قابل ثبت و سفارش و نیاز رو به رشد واحدها کم‌کم به روال جاری که بر اساس عرضه و تقاضا می‌باشد به تعادل خواهد رسید، همچنین بانک مرکزی بر اساس رویه‌های تأمین، همچنان اولویتهای طبقاتی گروه‌بندی کالایی را در سرلوحه اقداماتش قرار داده است.

با توجه به عدم موضع‌گیری صریح وزارت صمت در این خصوص بهتر است بانک مرکزی و معاون ارزی این بانک در خصوص این چالش ورود جدی داشته باشند.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

بابکوی شیمی

شیمیایی

به اشتراک بگذارید
https://wkpl.ir/c861
درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری