پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

پلی اتیلن وکس فقط برای پروانه های مرتبط/ واردات PVC استارت خورد؟
کمیته تخصصی پتروشیمی مقرر کرد عرضه پلی اتیلن WAX و LUMP در بورس کالا، فقط برای واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری مرتبط انجام شود.

به گزارش ویکی پلاست، رقابت های بسیار بالا برای خرید پلی اتیلن وکس و LUMP باعث شد تا کمیته تخصصی پتروشیمی، دامنه خریداران این کالا را محدود به واحدهای پلیمری دارای پروانه مرتبط کند. رقابت این کالاها به حدی رسیده که قیمت تمام شده آن ها از کالاهای آنگرید هم پیشی گرفته است.

در بند دیگری از مصوبه کمیته تخصصی پتروشیمی، برای تعیین میزان و لزوم واردات PVC، مقرر شده، هلدینگ خلیج فارس، گزارش آمار دقیق و برنامه تولید سال جاری (1401) این محصول را به کمیته تخصصی ارائه کند. وزارت صمت نیز قرار است برآورد دقیق تقاضای واقعی محصولات پتروشیمی (به تفکیک گرید) را به کمیته تخصصی، ارائه کند.

با توجه به برنامه وزارت صمت برای واردات کالاهای پتروشیمی دارای کسری عرضه، به نظر می رسد این تصمیم، گام نخست اجرایی شدن این تصمیم باشد.

11 اردیبهشت بود که وزارت صمت، نحوه تخصیص سهمیه کالای پی وی سی را تغییر داد و از سازمان صنایع استان ها خواست تا مانند سایر مواد پتروشیمی، به درخواست های سهمیه PVC رسیدگی کند. در مرداد 1399، وزارت صمت اعلام کرده بود دولت هیچ تعهدی برای تأمین مواد اولیه واحدهای با پروانه جدید، ندارد.متن صورتجلسه هفتاد و نهمین جلسه کمیته تخصصی پتروشیمی به شرح زیر است:


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک
 

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟