پودرهای میکرونیزه ایران

بهسا پلیمر پارس

پیشخوان خبر
پنجشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۲۷ 0

در سال ۱۴۰۰ محقق شد؛

عرضه ۸۶ درصد ارزهای صادراتی پتروشیمی در سامانه نیما

عرضه ۸۶ درصد ارزهای صادراتی پتروشیمی در سامانه نیما
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به صادرات ۱۴.۵ میلیارد دلاری پتروشیمی در سال گذشته، گفت: ۸۶ درصد از ارز حاصل از صادرات پتروشیمی در سامانه نیما عرضه شده و مابقی نیز در صنعت پتروشیمی به مصرف رسیده است.

صادرات ۱۴.۵ میلیارد دلاری محصولات پتروشیمی

به گزارش ویکی پلاست به نقل از ایرنا، «احمد مهدوی ابهری» امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا میزان صادرات محصولات پتروشیمی در سال گذشته را ۱۴.۵ میلیارد دلار دانست و افزود: ۱۲.۵ میلیارد دلار از ارز حاصل از صادرات پتروشیمی در سامانه نیما برای تامین ارز موردنیاز کشور عرضه شده است.

وی ادامه داد: درواقع پتروشیمی‌های کشور ۸۶ درصد از ارز صادراتی خود را در سامانه نیما عرضه کرده‌اند و مابقی نیز برای اجرای طرح‌ها، تامین مواد اولیه و سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی مصرف شده است.

مهدوی با اشاره به رشد ۸ درصدی صادرات پتروشیمی در سال ۱۴۰۰، تاکید کرد: امسال نیز پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد، صادرات محصولات پتروشیمی چه از نظر تناژ و چه از نظر ارزش افزایش را تجربه کند و میزان این رشد به بهره‌برداری از طرح‌های پتروشیمی بستگی خواهد داشت.

وی به موضوع افزایش قیمت نفت و گاز در بازارهای جهانی اشاره کرد و گفت: تاثیر افزایش قیمت نفت و گاز بر قیمت محصولات پتروشیمی با فاصله‌ای ۳ ماهه خود را نشان می‌دهد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی افزود: بااین‌حال اما قیمت برخی محصولات پتروشیمی مانند متانول در مقایسه با قیمت نفت پایین است.

وی ادامه داد: وقتی افزایش حامل‌های انرژی داریم این اتفاق هم در صنعت پتروشیمی اثرگذار است و منتهی اکنون متانول باوجود افزایش قیمت گاز متان همچنان ارزان معامله می‌شود.  

مهدوی تاکید کرد: در مورد دیگری قیمت meg  که در پوشاک مورد استفاده است به دلیل کاهش تقاضا بعد از شیوع کرونا همچنان ارزان است و این در حالی است که قیمت اتیلن افزایش پیدا کرده است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی تامین محصولات موردنیاز صنعت پتروشیمی در کشور را مطلوب دانست و گفت: فقط در چند محصول و گرید تولید کم است.
 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری