یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳

پتروشیمی تخت جمشید

گریدهای این پتروشیمی

پتروشیمی تخت جمشید

مجتمع پتروشیمی تخت جمشید (TJPC) در دو فاز ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته است که فاز اول آن شامل واحد تولید الاستومر استایرن بوتادین رابر(SBR) به روش پلیمریزاسیون سرد با ظرفیت  اسمی30 هزار تن در سال با تکنولوژی GOODYREAR و یک واحد تولید پلی بوتادین رابر (PBR) به روش پلیمریزاسیون محلولی با کاتالیست زیگلرناتا با ظرفیت اسمی 12 هزار تن در سال با تکنولوژی BF GOODRICH می باشد که عملیات اجرایی آن در آذر ماه سال 1391 آغاز گردید و در نیمه اول سال 1393 به بهره برداری رسید.

 

عملیات احداث فاز دوم آن شامل یک واحد تولید پلی بوتادین رابر (PBR) به روش پلیمریزاسیون محلولی با کاتالیست زیگلرناتا با ظرفیت اسمی 50 هزار تن در سال با دانش کاملا"بومی در آذرماه سال 1396 آغاز گردید و تمامی مراحل مهندسی، خرید و اجرا و راه اندازی آن توسط متخصصان و کارشناسان داخلی شرکت انجام و در نیمه دوم سال 1398 به بهره برداری رسیده است.

 

اصلی ترین خوراک های مورد نیاز پتروشیمی تخت جمشید مونومرهای 3و1 بوتادین و استایرن می باشد. بوتادین از طریق خط لوله از پتروشیمی امیرکبیر و بوسیله تانکر از پتروشیمی های جم،شازند و تبریز تامین می شوند و خوراک استایرن بوسیله تانکر از پتروشیمی پارس عسلویه تامین می گردد، همچنین عمده سرویس های جانبی مورد نیاز  مجتمع از قبیل بخار،آب خنک کننده و CHILLED WATER توسط واحد های احداث شده در مجتمع تامین می گردد و سایر سرویس های جانبی از قبیل برق ،آب RO ،نیتروژن و هوای ابزاردقیق از پتروشیمی فجر تامین می گردد.

 

شرکت پتروشیمی تخت جمشید با نگاه ویژه به ملاحظات زیست محیطی در زمینه کاهش تولید آلاینده ها ، یک واحد تصفیه خانه پساب صنعتی پیشرفته طراحی و احداث نموده است.

 

محصولات   

SBR,PBR محصولات استراتژیک مورد استفاده در صنایع تایرسازی و تولید قطعات لاستیکی می باشند که پتروشمی تخت جمشید پس از تامین نیاز صنایع داخلی کشور مابقی تولیدات خود را که حدود پنجاه درصد تولیدات می باشد به کشورهای چین، ترکیه،کشورهای جنوب شرق آسیا ( ویتنام، مالزی، اندونزی) صادر می نماید.

 

شرکت پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه

 

محل مجتمع:

 منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (سایت 2)

 

مساحت:

 3/5 هکتار

 

سال تاسیس:

 1393

 

مالکیت:

 بخش خصوصی 100 درصد


تولیدات اصلی ( هزار تن در سال)

محصولات

ظرفیت اسمی

خوراک مصرفی

صاحب لیسانس

سال بهره برداری

PS

55

استایرن

تویو

1395

 

 

کاربرد محصولات

 

وسایل خانگی، صنایع دسته بندی، عایق الکتریسیته و ...  

 

خوراک وردی به مجتمع

هزار تن در سال

محل تامین

استایرن

50

پتروشیمی پارس/ واردات

 

 

عنوان گرید دیتاشیت قیمت / نمودار
استایرن بوتادین رابر ( SBR)
1502takhte-jamshid -
1712-takhe-jamshid -
پلی بوتادین رابر
1202 jamshid -
1220Takhte- jamshid -
پلی استایرن معمولی - GPPS
takht-jamshid 1461 -

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟