شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

پتروشیمی آریا ساسول

گریدهای این پتروشیمی

این شرکت تولید کننده مواد پلیمری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، واقع در عسلویه، در زمینی به مساحت ۷۲ هکتار در حاشیه خلیج فارس، فاصله ۲۷۰ کیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر، ۵۷۰ کیلومتری غرب بندرعباس و در شرقی‌ترین بخش فاز اول طرحهای پتروشیمی در جوار بندر صادراتی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس واقع شده است.

همچنین این شرکت پس از بهره‌برداری حدود ۹۳۸ شغل به‌طور مستقیم و حداقل ۱۵۰۰ شغل به‌طور غیرمستقیم از طریق پیمانکاران به‌طور مستمر، در منطقه ایجاد کرده‌است. سهولت دسترسی به آبراه‌های بین‌المللی، بازارهای جنوب خلیج فارس و خاور دور، وجود منابع غنی گاز و استحصال ارزش افزوده قابل توجه، استفاده از فرودگاه مجهز بین‌المللی، بنادر صادراتی پتروشیمی، معافیت از پرداخت مالیات به مدت ۱سال و... ویژگی‌هایی است که انتخاب وجود این مجموعه را توجیه‌پذیر نموده است.

این طرح از مجموعه طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران بود که فعالیت اولیه آن تحت مدیریت شرکت پتروشیمی پارس از اوایل سال ۱۳۷۹ آغاز و در ادامه، امور مربوط به قراردادهای اجرایی و تأمین منابع مالی آن از طریق فاینانس شروع شده بود.

در راستای سیاست‌های اقتصادی برنامه سوم و با توجه به اظهار علاقه شرکت SASOL از آفریقای جنوبی، جهت مشارکت در سرمایه‌گذاری در پروژه‌های طرح الفین نهم، در تاریخ ۱۳۸۱/۰۱/۱۹ (آوریل ۲۰۰۲) تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ساسول آفریقای جنوبی (شعبه آلمان)، به امضاء رسید و بر مبنای آن واحد الفین و نیز دو واحد پلی‌اتیلن سبک و پلی‌اتیلن متوسط و سنگین، از شرکت پتروشیمی پارس منفک و به عنوان یک مجتمع مستقل جهت اجرا به شرکت تازه تأسیس آریاساسول واگذار شد، به این امید که این شرکت بتواند بهترین و برترین تولیدکننده پلیمر در سطح منطقه خاورمیانه محسوب شود.

محصولات

شرکت پلیمر آریا ساسول با بهره مندی از امکانات روز و پیشرفته دنیا، سالانه 1,100,000 تن اتیلن در واحد الفین، 375,000 تن پلی اتیلن سبک (9 گرید تحت لیسانس استامی کربن هلند) در واحد LDPE و 375,000 تن پلی اتیلن متوسط و سنگین (10 گرید تحت لیسانس بازل آلمان) در واحد MD/HDPE خود تولید می نماید.

عنوان گرید دیتاشیت قیمت / نمودار
پلی اتیلن سنگین فیلم
3713 arya
5110 Arya
5110HF Arya
HCH 5110 UV arya -
HCH 5110PPA arya -
پلی اتیلن سبک فیلم - LDPE
LF 190 Arya - 2119
LFI 2047A Arya
LFI 2130 Arya
LFI 2185 A Arya
LFI2125A Arya
LH0030 Arya
LP0470KJ Arya
پلی اتیلن سبک تزریقی
1922T Arya
پلی اتیلن سنگین - HDPE
5020 Arya-sasol
پلی اتیلن سنگین اکستروژن
HEX 4460 (PE80) Aria Sasoul
پلی اتیلن سنگین بادی
4265Aira
HBM 5510 Arya
پلی اتیلن سبک اکستروژن
LEC1969 arya

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟