آتا فرمینگ

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

اخبار منتخب
دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۵۹ 0 1720

معاون شریعتمداری خبر داد؛

احتمال تعلیق ۲ ساله مالیات بر ارزش افزوده برای تولیدکنندگان

احتمال تعلیق ۲ ساله مالیات بر ارزش افزوده برای تولیدکنندگان
معاون وزیر صنعت گفت: با سازمان امور مالیاتی رایزنی شده است تا تسهیلاتی در حوزه مالیات بر ارزش افزوده به تولیدکنندگان داده شود که دامنه آن از تعلیق دوساله تا ارایه تسهیلات و تجدیدنظر بر روی ارقام مالیاتی است.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از مهر، رضا رحمانی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: امسال در وزارت صنعت، پروژه های ویژه ای برای حمایت از کالای ایرانی با برنامه زمان بندی ارایه و تدوین شده که از جمله آن، طرح نوسازی ناوگان تجاری کشور است.

وی ادامه داد: برنامه مفصلی برای  نوسازی ناوگان تجاری کشور تدارک دیده شده است.

وی اظهار کرد: در حوزه معادن پروژه های مهمی در زنجیره فولاد و مس تدارک دیده شده است و البته برای خرید کالای ایرانی نیز پروژه عملیاتی تدارک دیده شده است.

رحمانی ادامه داد: در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز پروژه ها ارزیابی خواهد شد و برخی طرحها نیز ادامه خواهند یافت و در این راستا ۲۰هزار میلیارد تومان در حوزه صنایع کوچک تامین مالی شده است.

وی از معرفی ٢٨٥٢٠واحد صنعتی کوچک و متوسط برای تامین مالی به بانکها خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته ٥٨٥١پروانه بهره برداری صادر شده است که ۲۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای آنها هزینه شده است و البته از حیث تعداد حدود ٣.٥ درصد رشد را تجربه کرده اند.   میزان اشتغال زایی طرحها نیز رشد کرده است و البته مردم میل و رغبت بیشتری نسبت به کسب و کار و راه اندازی آن پیدا کرده اند.

رحمانی ادامه داد: ٩٨فقره پروانه اکتشاف در سال گذشته صادر شده که ٢٥.٥درصد رشد را نشان می دهد؛ این در حالی است که پروانه بهره برداری نیز در همین حدود بوده است  که میزان اشتغال آن ٥٩٣٨ نفر بوده است که رشد ٤٧.٥ درصدی را تجربه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تدوین استراتژی صنعت امسال نهایی خواهد شد؛ چراکه وزیر صنعت قول داده است که این استراتژی را به مجلس ارایه دهد.

به گفته رحمانی، سامانه جامع تجارت در جهت شفافیت و توزیع بهینه و یکسان اطلاعات راه اندازی شده و قاچاق را کاهش داده است به نحوی که به ١٢ میلیارد دلار قاچاق اکنون رسیده ایم؛ در این میان اشکالات ثبت سفارش هم در حال برطرف شدن است.

احتمال تعلیق دوساله مالیات برارزش افزوده تولیدکنندگان
وی اظهار داشت: رییس جمهور نیز اعلام کرده که واحدهای تولیدی شفاف با افزایش مالیات سالانه مواجه شوند پذیرفته شده نیست و بنابراین پایه مالیاتی در سال جاری افزایش خواهد یافت تا فراریان مالیاتی شناسایی شده و فشار از روی تولیدکنندگان واقعی و شفاف برداشته شود.

معاون وزیر صنعت ادامه داد: در این میان با سازمان امور مالیاتی رایزنی شده است تا تسهیلاتی نیز در حوزه مالیات بر ارزش افزوده به تولیدکنندگان داده شود که دامنه آن از تعلیق دوساله تا ارایه تسهیلات و تجدیدنظر بر روی ارقام مالیاتی است.

وی افزود: ما در حوزه پوشاک مزیت هایی داریم ولی به هر حال باید تلاش بسیاری در این حوزه داشته باشیم.

امتیاز مطلب: 67%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری