کد نمایش کارت ویزیت شیمی آزما گستر

با قرار دادن کدهای زیر در سایت یا وبلاگ خود، کارت ویزیت شیمی آزما گستر را در سایت خود داشته باشید.
اگر آشنایی با برنامه نویسی سایت ندارید، این کدها را کپی و در اختیار برنامه نویس وب سایت خود قرار دهید.
این محصول توسط شرکت شیمی آزما گستر در سایت ویکی پلاست ایجاد شده است. لطفا برای سفارش یا اطلاعات دیگر، با شماره ثبت شده در همین صفحه تماس بگیرید و از مراجعه به بخش تماس با مای ویکی پلاست، خودداری بفرمایید.
نظرات سایر محصولات

پی ست پلاستیکی

پی ست پلاستیکی

پی ست پلاستیکی

آبفشان یا پی ست ظرفی از جنس پلاستیک انعطاف پذیر به همراه یک نازل بالای آن است.با فشار دادن بدنه پیست فشار محتویات درون آن افزایش می یابد و مایع از نازل آن خارج می شود.
بعد از استفاده از وسایل ازمایشگاهی مانند بشر و بالن باید آن ها را شست و با آب مقطر کر داد تا مواد چسبیده به جداره ها پاک شوند.می توان از پیست محتوی آب مقطر برای شستشو استفاده کرد.

از دیگر استفاده های ابفشان ، به حجم رساندن یک محلول است که با ابفشان می توان اب مقطر را به ارامی به محلول اضافه کرد.
بدنه ابفشان باید در مقابل محتوی آن مقاوم باشد.در صورتی که قصد استفاده از ابفشان را ندارید باید به منظور جلوگیری از الوده شدن مایع درون آن درپوش پلاستیکی نازل را بست.

از این ابزار برای شست وشوی ابزارهای آزمایشگاهی مانند بشر و بالن ته گرد استفاده می شود. عملکرد این وسیله به این ترتیب است که با فشردن دست روی بطری پلاستیکی فشار داخل بطری افزایش یافته و مایع داخل بطری به صورت باریکه ای از سر نازل به بیرون می ریزد.

از دیگر کاربردهای آبفشان (پیست) در شستشوی رسوب یا اضافه كردن آب مقطر به كار می رود. از جمله کاربرد دیگر آبفشان (پی ست) درسنجش های حجمی و وزنی است. پس ازشستن وآب کشیدن هر ابزار حجمی (بورت ، پیپت ، ارلن ) با آب معمولی باید آن را با آب مقطر کر داد. برای این منظور از آبفشان استفاده می شود. برای کر دادن باید کمی آب مقطر به ظرف مورد نظر ریخت و تمام جداره داخلی ظرف را با آن خیس کرد و سپس محتوای ظرف را دور ریخت. این عمل را باید چند بار انجام داد تا به این ترتیب ماده قبلی چسبیده شده به ظرف ازداخل آن خارج شود. از آبفشان می توان برای به حجم رساندن محلولهایی که در بالن حجمی یا استوانه مدرج قراردارند، استفاده کرد. برای این منظور باید قطره قطره آب مقطر را به محلول افزود تا سطح محلول به خط نشانه یا درجه مورد نظر برسد. در مواقع ضروری میتوان مواد شیمیایی دیگری را در آبفشان ریخت، سپس ماده را از آبفشان به ظرف مورد نظر منتقل کرد (مانند الکل ، اسیدهای رقیق، آب اکسیژنه رقیق و…). پس از پایان آزمایش، باید بلافاصله محلول داخل پی ست راخالی کرد و آن را شست و برچسب آن راعوض کرد (چون در پی ست معمولا آب مقطر ریخته می شود، ممکن است هرمحلول بی رنگ، آب مقطرفرض شود.

از جمله کاربرد دیگر پی ست در خشک کردن وسایل شیشه ای است. به این صورت که بعد از شستن وسیله شیشه ای (مانند بشر ، ارلن ، پیپت و غیره) با آب شهری و سپس کر دادن آن با آب مقطر داخل پی ست ( آبفشان ) ، از پی ست دیگری که حاوی استون است استفاده کرده و وسیله شیشه ای را با استون نیز کر میدهند. یعنی بعد از این که وسیله شیشه ای با آب مقطر کر داده شد چون مقداری قطرات آب مقطر به شیشه میچسبد و دیر خشک میشود، با استون آنرا کر میدهند تا قطرات آب در استون حل شده و بعد وسیله شیشه ای را از محلول آب و استون خالی میکنند، چون استون بسیار فرار است قطرات باقی مانده بر روی وسیله شیشه ای سریع تبخیر شده و وسیله شیشه ای خشک میشود. (لازم به ذکر است محلول آب – استون را معمولا دور نمیریزند و آنرا درون ظرفی نگه داری کرده و بعد از مدتی که مقدار آن زیاد شد از طریق تقطیر استون را جداکرده و دوباره برای شستشوی وسایل شیشه ای از آن استفاده میشود

 

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
خرید از بورس کالا
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟