دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

کد نمایش کارت ویزیت کالر پلیمر

با قرار دادن کدهای زیر در سایت یا وبلاگ خود، کارت ویزیت کالر پلیمر را در سایت خود داشته باشید.
اگر آشنایی با برنامه نویسی سایت ندارید، این کدها را کپی و در اختیار برنامه نویس وب سایت خود قرار دهید.
این محصول توسط شرکت کالر پلیمر در سایت ویکی پلاست ایجاد شده است. لطفا برای سفارش یا اطلاعات دیگر، با شماره ثبت شده در همین صفحه تماس بگیرید و از مراجعه به بخش تماس با مای ویکی پلاست، خودداری بفرمایید.
مستربچ مشکی

مستربچ مشکی

مستربچ مشکی یا همان رنگدانه مشکی ( Black Masterbatch ) اصلی ترین بخش تولید محصولات پلاستیکی به رنگ مشکی می باشد ، زیرا پلیمرها به صورت خام و بدون افزودنی ها خواص مکانیکی و ویژگی های ظاهری مطلوب و مناسب را دارا نمی باشند و همچنین پلیمرهای موجود به تنهایی ، قابلیت برآوردن نیازهای این صنعت را دارا نمی باشند. به همین دلیل جهت ایجاد خواص مورد نظر ، از مستربچ مشکی به صورت افزودنی استفاده می گردد.

به صورت کلی از مستربچ مشکی به منظور رنگ آمیزی محصول به رنگ مشکی و به عنوان افزودنی جهت حفاظت پایه پلیمری در برابر پرتو ماورا بنفش استفاده می گردد.
 

رنگدانه مشکی تمام طول موج ها را در ناحیه مرئی جذب کرده که در نتیجه آن رنگ دار شده و به صورت مشکی به نظر می رسد.این رنگدانه ها تمایل زیادی به آلگومره شدن دارند و لذا توزیع خوب ذرات دوده در رزین پلیمری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
مستربچ مشکی کالر پلیمر موجب ویسکوزیته ، کاهش ضریب اصطکاک و کاهش چسبندگی میشود و در نتیجه آن شاهد سهولت فرآیند پذیری خواهیم بود.
 

رنگدانه مشکی کالر پلیمر ، با استفاده از فرمول منحصر به خود بهینه و بر اساس نیاز متناسب با هر صنعت با درصدهای مختلف از مرغوبترین نوع کربن مشکی (Carbon Black) با ذرات بسیار ریز (20 نانومتر) و در اندازه های مناسب و یکسان در پایه های مختلف پلیمری جهت کاربردهای مختلف تولید می گردد ، که همین امر موجب بهبود پراکنش (Dispersion) و توزیع یکنواخت دوده در تمامی رزین پایه پلیمری می گردد.
هرچه توزیع دوده و افزودنی های موجود در داخل مستربچ مشکی بهتر انجام شود خواص حاصل به مراتب بهتر خواهد بود.

 

از مزایای مستربچ مشکی کالر پلیمر می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • مقاومت در برابر اشعه مخرب UV موجود در نور خورشید
  • پخش یکنواخت دوده در تمامی بستر پلیمر پایه
  • بهبود خواص فیزیکی و مکانیکی محصول
  • بهبود و اصلاح فرآیند پذیری
  • براقیت و درخشندگی
  • پوشش دهی بالا و رنگدهی عمقی
  • مقاومت محصول نهایی در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد
  • جریان پذیری آسان
  •  

با توجه به گستره وسیعی از خواص فیزیکی ، مکانیکی و شیمیایی ارائه شده در مستربچ مشکی تولید شده در مجموعه کالر پلیمر ، می توان از آن در صنایع مختلفی همچون : ظروف پلاستیکی بسته بندی ، لوله و اتصالات آب و فاضلاب ، نوار تیپ آبیاری قطره ای ، قطعات تزریقی ، فیلمهای پلی اتیلنی ، خودرو سازی ، ورقهای پلیمری ، توری و مشهای پلیمری ، سیم و کابل ، مخازن پلی اتیلنی ، نخ و گونی PP و … استفاده نمود.


این نوع محصول در بین تولید کنندگان پلیمر و پلاستیک با نام های مستربچ دوده ، مستربچ کربن بلک ، رنگدانه مشکی ، گرانول مشکی و… نیز شناخته می شود.
 

مقالات مرتبط:

مستربچ؛ هر آنچه که باید درباره انواع مستربچ بدانید!

نظرات کاربران

فرستادن دیدگاه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟