پروفایل اتابک سلاحی ثبت پروفایل شما

سوابق و شروع به کار

نام واحد تولیدی تولیدات مدت زمان همکاری صفحه شرکت
کربی پلیمر مستربچ 12 سال مشاهده
اتابک سلاحی 9 آبان ماه سال 1362 در تهران متولد شد. ورود سلاحی به حوزه کسب و کار در سال 1382 و همزمان با تحصیل در دانشگاه آغاز شد. او در سال 1387 فعالیت خود در این حوزه را به عنوان نمایندگی فروش محصولات شرکت کربی پلیمر آغاز کرد...

زندگینامه

اتابک سلاحی 9 آبان ماه سال 1362 در تهران متولد شد.


تحصیلات

وی دوره ابتدائی خود را در مدرسه سلمان فارسی در محله میرداماد سپری کرد و مقطع راهنمایی را نیز در محله عباس آباد و در مدرسه پاکزادنیا گذراند. همچنین مقطع متوسطه را در دبیرستان تزکیه واقع در منطقه 2 تهران تحصیل کرد.
او سال 1381 وارد دانشگاه شد و در رشته مهندسی مکانیک تا مقطع کارشناسی تحصیل کرد. در ادامه نیز یعنی در سال 1386 در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکاترونیک پذیرفته شد و مدرک خود را درسال 1389 دریافت کرد.
سلاحی می توانست بدون کنکور وارد مقطع دکترا شود؛ چون او توانسته بود رتبه اول کنکور را در مقطع فوق لیسانس کسب کند، همچنین با رتبه اول هم فارغ التحصیل شده بود؛ اما او تصمیم گرفت به جای ادامه تحصیل وارد حوزه کسب و کار شود.
او در دوران تحصیل خود مقاله ای در زمینه طراحی ربات های درون لوله ای نوشت، که در آن به موضوع تشخیص ترک در لوله های گاز زیرزمینی می پرداخت. این مقاله در نشریات مختلف علمی معتبر داخلی و خارجی منتشر شد.

ورود به صنعت

ورود سلاحی به حوزه کسب و کار در سال 1382 و همزمان با تحصیل در دانشگاه آغاز شد. در ابتدا در یک شرکت که فعالیت آن طراحی و ساخت دستگاههای فرز و تراش CNC بود شروع به کار کرد. سپس در اواخر مقطع فوق لیسانس، به حوزه پلیمر یعنی در بخش توزیع مواد اولیه از جمله مستربچ ها، روی آورد.
او در سال 1387 فعالیت خود در این حوزه را به عنوان نمایندگی فروش محصولات شرکت کربی پلیمر آغاز کرد. مدت زیادی طول نکشید تا رکورد فروش را در مقایسه با سایر نمایندگی های قدیمی کربی پلیمر به دست آورد. سیستم کربی پلیمر این گونه است که کار فروش را صرفا از راه نمایندگی ها انجام داده و خود این واحد به طور مستقیم مبادرت به فروش نمی کند. در آن مقطع این شرکت دارای حدود 10 نمایندگی بود. هر چند در آن دوره بازاریابی تلفنی چندان مرسوم نبود؛ اما سلاحی کار خود را با بازاریابی آغاز کرد. او موفق شد در سال اول و دوم ورود خود به عنوان نمایندگی شرکت کربی پلیمر رتبه دوم فروش و از سال سوم تا کنون برای 10 سال پیاپی رتبه اول فروش محصولات شرکت کربی پلیمر را از آن خود کند.
سلاحی در این مقطع دو کار را به صورت همزمان انجام می داد؛ اگر چه او در سال 87 با نمایندگی فروش کالا کار خود را آغاز کرد اما از سال 1390 نیز به صورت همزمان سهامدار شرکت کربی پلیمر شد. سهام دار شدن سلاحی در شرکت کربی پلیمر منجر به قبول مسئولیت هایی از سوی وی در این شرکت شد. او از سال 1391 مدیریت تولید شرکت کربی پلیمر را عهده دار بود. پس از آن به مدت 3 سال مدیریت تحقیق و توسعه را بر عهده گرفت. پس از این دو مسئولیت، مدیر فنی و تامین کالای شرکت شد و در حال حاضر نایب رئیس هیئت مدیره در شرکت کربی پلیمر است.
سلاحی درباه خدمات پس از فروش نیز توضیح می دهد: برای همه محصولات علاوه بر خدمات پس از فروش، خدمات پیش از فروش نیز صورت می گیرد؛ به صورتی که قبل از خرید محصول توسط مشتری، مشاوره های لازم به او داده خواهد شد؛ به عبارتی این که چه محصولی برای کار یک مشتری مناسبتر است، به آنها معرفی می شود. علاوه بر آن پس از خرید هم به صورت کامل به پرسش های خریداران پاسخ داده خواهد شد و حتی در صورت لزوم به صورت حضوری به کارخانه مشتریان برای راهنمایی های بیشتر مراجعه می شود.
به باور سلاحی چون نیاز مشتریان که همگی از تولیدکنندگان بزرگ پلاستیک هستند از محصولاتی مثل انواع مستربچ ها دائمیست، روابط کاری و دوستی در این بین برای سالیان متمادی باقی میماند.

محصولات شرکت

انواع مستربچ های رنگی، سفید و مشکی، مستربچ های افزدونی و کامپاندهای کربنات کلسیم، محصولات شرکت کربی پلیمر را تشکیل می دهند، که سلاحی یکی از نمایندگان فروش و سهامداران این شرکت است.

ناکامی ها

سلاحی درباره ناکامی های حرفه ای که هر چند آن را به دلیل صرف زمان اندک، چندان ناکامی نمی داند، توضیح می دهد: تا کنون چندان در زمینه صادارت فعال نبوده ایم و البته انرژی لازم برای آن صرف نشده است. اما این تصمیم وجود دارد که فعالیت های بیشتری در حوزه صادرات انجام شود. شاید از جمله دلایل این کم کاری، گذاشتن همه زمان برای تامین بازار داخل است، اما تصمیم جدی برای فعال کردن این بخش وجود دارد.

موفقیت ها

حفظ رکورد فروش محصولات کربی پلیمر توسط سلاحی به مدت 10 سال پیاپی، از جمله موفقیت های او به شمار می رود. به عبارتی او نماینده اول فروش و بزرگترین فروشنده محصولات کربی پلیمر در ایران و کشورهای همسایه است. همچنین وی در کارخانه کربی پلیمر موفق به ایجاد تحولات و نوآوری های بسیاری در زمینه مواد، شیوه های فرآیندی و تولید محصولات جدید مرتبط با صنعت مستربچ و کامپاند شده است.

برنامه آینده

در حال حاضر برنامه های جاری به روال خود ادامه دارد، علاوه بر آن موضوع صادرات نیز در دستور کار شرکت قرار داشته و برای آن اولویت زیادی وجود دارد. علاوه بر آن ارتقای کیفیتی محصولات و ایجاد محصولات جدیدتر به علاوه حفظ رضایت مشتریان نیز جزو برنامه های شرکت است.

فعالیت های عام المنفعه

سلاحی ذکر بیان کارهای عام المنفعه را چندان مناسب نمی داند و آن را یک موضوع شخصی می داند اما به لحاظ مسئولیت اجتماعی واحد تولیدی کربی پلیمر می گوید همواره این شرکت، برنامه های عام المنفعه را به ویژه در زادگاه بنیان گذران آن که منطقه ای در استان اصفهان است، انجام می دهد.
آنها عضو تشکل های کامپاند و مستربچ که به نوعی بنیانگذار این انجمن نیز محسوب می شوند و همچنین عضویت انجمن ملی صنایع پلیمر و انجمن همگن صنایع پلاستیک را نیز دارند.
ارسال پیام
ارسال پیام به اتابک سلاحی
عنوان
متن پیام

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره فوری با کارشناس فروش مستربچ | اینجا کلیک کنید
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟