عضویت ورود به سایت تبلیغات

ورود به ویکی پلاست

در ویکی پلاست ثبت نام نکرده اید؟ عضویت در سایت
EN

ویـکی پـلاسـت

توسعه ارتباطات، افزایش اطلاعـات

پلی وین

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

اعلام قیمت پایه مواد اولیه پتروشیمی تا 28 بهمن ماه 1397 + دانلود قیمت ها
امروز قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در حالی اعلام شد که به علت مصادف شدن روزهای شنبه یا یکشنبه با تعطیلات رسمی کشور، اعلام قیمت توسط دفتر توسعه صنایع پایین دستی انجام نمی شود و به این ترتیب، قیمت های اعلام شده تا 28 بهمن معتبر خواهد بود.

به گزارش ویکی پلاست، دفتر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی پتروشیمی، قیمت پایه محصولات پتروشیمی امروز (یکشنبه 14 دی ماه 97) را در حالی اعلام کرد که قیمت میانگین هفتگی دلار نیمایی محاسبه شده برای قیمت های پایه، 82928 ریال است.

 در حالی که قیمت روز گذشته میانگین هفتگی دلار، 8799 تومان و میانگین هفتگی امروز، 8845 تومان بود، دفتر توسعه صنایع تکمیلی، قیمت دلار امروز را 8293 تومان در نظر گرفت!

دانلود قیمت ها

قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی 14 بهمن 1397 + کد تعرفه گمرکی

دفتر توسعه صنایع پایین دستی اطلاعیه داد

قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی از سوی دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی  بر اساس مصوبه شماره 91108 /ت مورخ 11/07/97 هیئت محترم وزيران، خوراك هاي تحويلي به واحدهاي پتروشيمي داخلي نرخ تسعير ارز در هر ماه برابر با متوسط نرخ معاملاتي ارز در سامانه نيما خواهد بود، لذا بر این اساس قيمت گذاري محصولات پتروشيمي طبق متوسط نرخ ارز در سامانه نيما برابر 82928 ریال صورت پذيرفت.

پانوشت: این اطلاعیه پافشاری دارد بر اینکه میانگین دلار در نظر گرفته شده درست است، در حالی که در تمامی 14 اعلام قیمت گذشته، همیشه میانگین خرید هفتگی مد نظر قرار می گرفت نه فروش. حتی به دفعات دیده شد که این دفتر در بین قیمت های شنبه و یکشنبه، قیمتی که پایین تر بود را لحاظ می کرد و روی یک قاعده همیشگی، میانگین دلار هفتگی، انتخاب نمی شد.
 

دلیل انتخاب قیمت دلار امروز مشخص شد!
چون قیمت فروش پایین تر از قیمت خرید بود، این قیمت را انتخاب کردیم

در تماسی که ویکی پلاست با کارشناس دفتر توسعه صنایع تکمیلی برقرار کرد، وی اظهار داشت: به دلیل اینکه میانگین هفتگی فروش دلار نیمایی روز گذشته، کمتر از خرید بود، این قیمت را انتخاب کردیم.

در حالی که به دفعات این اتفاق که قیمت فروش دلار نیمایی از خرید آن کمتر باشد در سامانه سنا رخ داده، ولی کارشناسان دفتر توسعه صنایع تکمیلی، امروز و برای اولین بار در 15 اعلام قیمت پایه، به جای میانگین هفتگی خرید دلار نیمایی، میانگین قیمت میانگین فروش را، آن هم نه از قیمت های امروز، (که 83,343 ریال بود) بلکه از دیروز که 82.928 ریال بود انتخاب کردند.