دیبا پلیمر: تولیدکننده گرانول های PVC

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

رادیو ویکی پلاست | بسته شنبه 1 آبان 1400/ شماره 385
قیمت های جهانی عمدتا افزایشی, دلار نیمایی در یک قدمی 23 هزار و 200, آغاز هفته افزایشی دلار, رُشد قیمت های بازار, این هفته، قیمت های پایه اعلام نمی شود, چراغ سبز بورس کالا به بازرگانی ها برای خرید مواد پتروشیمی, پایان هفته نفت با 85 دلار, اولین روز کاری بورس تهران ریزشی تمام شد

قیمت های جهانی عمدتا افزایشی
جداول مقایسه ای قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی، منتهی به جمعه، 22 اکتبر 2021، امروز در ویکی پلاست منتشر شد و بر اساس اطلاعات نشریه پلتس، عمده گروه های پلیمری روندی افزایشی داشتند و در برخی گروه محدود قیمت ها  روندی کاهشی یا بدون تغییر را کسب کردند. پی وی سی، پت بطری و سنگین بادی و پ پ ها گروه های افزایشی جدول قیمت های امروز را تشکیل می‌دهند و در مقابل گروه سبک خطی و ABS کاهشی های قیمت های امروز هستند و سایر گروه ها بدون تغییر نسبت به قیمت های هفته گذشته بودند.

دلار نیمایی در یک قدمی 23 هزار و 200
میانگین هفتگی دلار نیمایی، امروز و در ابتدای هفته به 23 هزار و 314 تومان و اختلافِ آن با قیمتِ دلار قیمت های پایه یکشنبه، به 84 تومان کاهش رسید. نکته مهم دلار نیمایی امروز میانگین روزانه است که از کانال 23 هزار و 300 تومان به کانال 23 هزار و 200 تومان عقب نشینی کرد.

آغاز هفته افزایشی دلار
دلار صرافی ملی که هفته گذشته با افزایش 164 تومانی، 26 هزار و 690 تومان قیمتگذاری شد امروز و هفته جدید را نیز افزایشی آغاز کرد و در مجموع با 101 تومان رُشد تا ساعت 15، 26 هزار و 791 تومان قیمتگذاری شد. دلار آزاد هم روند افزایشی داشت و به 27 هزار و 650 تومان رسید تا اختلاف صرافی و آزاد به 859 تومان برسد.

رُشد قیمت های بازار
با توجه به افزایش قیمت دلار، قیمت های بازار، امروز هم عمدتا روندی افزایشی داشتند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس سنگین فیلم، سبک فیلم و  سنگین بادی بیشترین افزایش را داشتند و بین 200 تا 900 تومان افزایش را رقم زدند. پ پ های نساجی رکوردار افزایش قیمت های امروز بودند و بین 100 تا 2400 تومان صعود کردند. پ پ های شیمیایی ترکیبی از کاهش و افزایش را داشتند. پی وی سی ها نیز امروز 1000 تومان افزایش قیمت کسب کردند.

این هفته، قیمت های پایه اعلام نمی شود
بر اساس اطلاعات ویکی پلاست، به علت تعطیلی فردا (یکشنبه 2 آبان) دفتر توسعه، قیمت های پایه را اعلام نمی کند و به این ترتیب، قیمت های پایه هفته قبل (25 مهر) همچنان مبنای معاملات این هفته خواهند بود.

چراغ سبز بورس کالا به بازرگانی ها برای خرید مواد پتروشیمی
شرکت‌های تولیدی مجازند در قالب قراردادهای بلندمدت تا 50 درصد تولید خود را در قالب معاملات کشف پرمیوم 6 تا 12 ماهه به تفکیک ماه در بورس کالا عرضه و در صورت نبود مشتری، آن را صادر کنند! قیمت کالاهای این معاملات در محدوده قیمتهای روز بورس کالا در تاریخ تحویل خواهد بود.

 پایان هفته نفت با 85 دلار
برنت که معاملات اول هفته را با 85 دلار شروع کرد، طی هفته بین 83 تا 85 دلار نوسان داشت و نهایتا معاملات آخر هفته را با 85 دلار به پایان رساند. قیمت پایانی برنت: 85 دلار و 53 سنت.

اولین روز کاری بورس تهران ریزشی تمام شد
شاخص کل بازار سرمایه که هفته گذشته را با 50 هزار واحد افزایش به پایان بُرد، امروز و اول هفته را اما کاهشی آغاز کرد و با 28 هزار و 688 واحد کاهش، به 1 میلیون و 407 هزار عقب نشینی کرد.

 


 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری