هستی کالر - کربی پلیمر

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

رادیو ویکی پلاست | بسته دوشنبه 13 اردیبهشت 1400/ شماره 275
ریزش دلار، تنور رقابت ها را خاموش کرد، کاهش دلار نیما ادامه دارد، دلار صرافی روی نوار کاهش، قیمت ها در بازار آزاد، عقب نشینی برنت به 66 دلار، روند کاهشی بورس تهران ...

 

ریزش دلار، تنور رقابت ها را خاموش کرد

بعد از کاهش 1100 تومانی قیمت پایه پ پ ها و نزولی شدن قیمت دلار، امروز رقابت این گروه‌های جذاب هم کاهش یافت و فقط 33 درصد عرضه ها معامله شد. به جز 2 گرید، همه کالاها با قیمت پایه معامله شد و برای 12 گرید هم معامله ای صورت نگرفت. خریداران منتظر ریزش بیشتری در قیمت های پایه‌ی هفته های بعد هستند. 
در گروه پ پ شیمیایی که هفته گذشته معاملات بین قیمت پایه تا 9 درصد رقابت انجام شده بود، امروز به جز گرید 332C نوید و 548R جم، معاملات سایر کالاها با قیمت پایه انجام شد. 
گروه PVC هم مستثنی نبود و همه گریدهای این گروه یا با قیمت پایه معامله شدند یا برای برخی کالاها، معامله ای صورت نگرفت.

کاهش دلار نیما ادامه دارد

بعد از کاهش 260 تومانی دلار نیمایی از 5 اردیبهشت تا دیروز، امروز هم نیما، مسیر نزولی را ادامه داد و به 22 هزار و 791 تومان رسید. اختلاف میانگین هفتگی دلار نیماییِ، نسبت به دیروز که قیمت های پایه اعلام شد، 80 تومان کاهش است. نکته مهم دلار نیمایی، عقب نشینی میانگین هفتگی از 22 هزار و 800 تومان به 22 هزار و 700 تومان است. البته میانگین روزانه دلار نیمایی که دیروز تا 22.300 تومان عقب نشینی کرده بود، امروز به 22 هزار و 500 تومان صعود کرد.

دلار صرافی روی نوار کاهش

دلار صرافی ملی که روز گذشته با کاهش 1.065 تومانی، 21 هزار و 843 تومان قیمتگذاری شد امروز هم نزولی بود و در مجموع با 112 تومان اُفت، تا ساعت 15.00، 21 هزار و 731 تومان قیمتگذاری شد. دلار آزاد هم امروز کاهشی بود و تا 22 هزار تومان هم، رسید.

قیمت ها در بازار آزاد 

امروز قیمت های بازار آزاد به جز سنگین بادی و سبک فیلم روند کاهشی خود را حفظ کردند. گروه پ پ ها و پی وی سی رکوردار کاهش قیمت های امروز بودند و بین 200 تا 1000 تومان کاهش یافتند. کالاهای گروه پرمصرف نایلون و نایلکس اما امروز عمدتا یا بدون تغییر بدوند یا کاهش اندکی نسبت به قیمت های دیروز داشتند. 

عقب نشینی برنت به 66 دلار

قیمت نفت که معاملات هفته گذشته را با 67,25 به پایان رسانده بود، معاملات امروز و هفته جدید را کاهشی آغاز کرد و به 66 دلار عقب نشینی کرد. قیمت برنت تا ساعت 15:00: 66 دلار و 48 سنت.

روند کاهشی بورس تهران

بورس تهران امروز نیز به روند کاهشی خود ادامه داد. شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات امروز با 13 هزار و 590 واحد کاهش به 1 میلیون و 167 هزار عقب نشینی کرد.
 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
به کانال ویکی پلاست بپیوندید