هستی کالر - کربی پلیمر

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

۵ مصوبه فوری برای تولید؛ از واردات با ارز متقاضی تا ترخیص ٩٠ درصدی
مطابق مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت متعاقب جلسات کارشناسی صورت پذیرفته مواردی مرتبط با گمرک نیز تصویب و ابلاغ شد که به نظر می رسد با اجرایی شدن این تصمیمات، مشکلات مرتبط با واحدهای تولیدی در سال جاری مرتفع شود.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از خبر گمرکی ، معاون فنی گمرک ایران با اعلام این خبر گفت: مطابق مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت متعاقب جلسات کارشناسی صورت پذیرفته مواردی مرتبط با گمرک نیز تصویب و ابلاغ شد که به نظر می رسد با اجرایی شدن این تصمیمات، مشکلات مرتبط با واحدهای تولیدی در سال جاری مرتفع شود. 

واردات با ارز متقاضی 

مهرداد جمال ارونقی گفت: مطابق این تصمیمات، وارد کننده میتواند از محل ارز خود یا اشخاص دیگر، با ثبت اطلاعات مربوط به گردش مالی ریالی واردکننده و فروشنده ارز در سامانه جامع تجارت نسبت به خرید ارز ، منوط به تعهد طرفين معامله بر اساس وجود و تأمین ارز مورد مبادله اقدام نماید.

صدور مجوز ورود موقت توسط گمرک
 

معاون امور گمرکی گمرک ایران افزود: واردات مواد اوليه به صورت ورود موقت برای پردازش، صرفاً پس از انجام ثبت آماری در سامانه جامع تجارت و صدور مجوز نهایی توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران مجاز است و پروانه صادراتی از اين محل حق واگذاری بابت واردات ندارد و صادر کننده صرفاً به ميزان مابه‌التفاوت واردات و صادرات، متعهد به بازگشت ارز به چرخه اقتصادي کشور است.

حذف پروانه های صادراتی سرزمین اصلی به مناطق آزاد و ویژه 

این مقام مسئول تصریح کرد: براساس این تصمیمات، مصوب شد گمرک ایران،  پروانه‌های صادراتی صادر شده از سرزمين اصلی به مناطق آزاد یا ويژه که براي مصرف در منطقه استفاده می‌شوند را از گزارش آماری صادرات کشور حذف کند و دارندگان اين پروانه‌ها حق واگذاری آن را ندارند. در صورت صادرات کالا از سرزمين اصلی به مناطق ياد شده و از آنجا به خارج از کشور، صادر کننده متعهد به بازگشت ارز حاصله به چرخه اقتصادي کشور مي‌باشد. 

ترخیص 90 درصدی نهاده های تولید بدون کد رهگیری بانک 

ارونقی خاطر نشان کرد: مهمترین تصمیم اتخاذ شده مرتبط با گمرک که در سال جاری مشکل واحدهای تولیدی را مرتفع خواهد کرد این است که گمرک مجاز است بر اساس تعرفه های اعلامی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد تأیید وزارت امور اقتصادی و دارایی، بدون کد رهگیری بانک اقدام به ترخیص 90 درصد کالاهای اظهار شده نماید. این اقدام منوط به دریافت تعهد از متقاضی مبنی بر ارائه کد رهگیری، حداکثر دو ماه پس از ترخیص درصدی کالا می باشد. 

رفع تعهد پروانه های صادراتی سال 97 

معاون گمرک ایران در خاتمه گفت: براساس این تصمیمات، وارد کننده میتواند ارز مورد نیاز خود را از محل ارز صادرکنندگان (خود یا غیر) به میزان کوتاژ صادراتی به شکل واردات در برابر صادرات تامین نماید. این روش برای پروانه های صادراتی سال 1397 و بعد از آن و منوط به ثبت اظهار صادر کننده مبنی بر در اختیار داشتن ارز مربوط به پروانه صادراتی امکانپذیر است.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست می باشد
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
به کانال ویکی پلاست بپیوندید