عضویت ورود به سایت تبلیغات

ورود به ویکی پلاست

در ویکی پلاست ثبت نام نکرده اید؟ عضویت در سایت
EN
امروز سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹
قیمت نفت
دلار نیمایی

ویکی پلاست: مرجع بازار
صنعت پلاستیک

جمع عرضه تا امروز 1,437,421 تن
جمع تقاضا تا امروز 1,607,630 تن
جمع معاملات تا امروز 1,057,434 تن
برنت 43.17 دلار
میانگین روزانه 171,077 ریال
پروانه کسب از اتحادیه
کسب و کارهای اینترنتی
میانگین عرضه هفتگی 89,839 تن
میانگین تقاضا هفتگی 100,477 تن
آمریکا 40.62 دلار
میانگین هفتگی 170,902 ریال
جمع عرضه های هفته 82576 تن
جمع تقاضاهای هفته 51,742 تن
جمع معاملات هفته 32,960 تن
اپک 43.31 دلار
اختلاف تا امروز 441 ریال
یبشترین عرضه 6,006 تن
بیشترین تقاضا 8,624 تن
بیشترین معاملات 6,006 تن
آمریکا 40.62 دلار
اختلاف تا ابتدای سال 35,395 ریال

حمل و نقل مواد پتروشیمی از عسلویه به تمام نقاط ایران - صفای استقلال

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

پیشخوان خبر
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۱۸ 0 205

wikiplast.ir

خودمدیریتی، مهارتی اساسی درمدیریت موفق و اثربخش

خودمدیریتی، مهارتی اساسی درمدیریت موفق و اثربخش
اعتماد به نفس، برقراری ارتباط، خودمدیریتی، کار تیمی و حل مساله پنج مهارت برتر در زندگی هستند که کارفرماها به این مهارت‌ها علاقه زیادی دارند، بنابراین کسب این مهارت‌ها می‌توانند زندگی شما را متحول کنند و شما با هر علاقه‌ای و در هر زمینه کاری می‌توانید این مهارت‌ها را کسب کنید.

 این مهارت‌ها به شما در یافتن شغلی مناسب و انجام آن شغل به بهترین شکل کمک خواهند کرد. در ادامه با مهارت «خودمدیریتی» (Self management) که به معنای تصمیم‌‌گیری درباره کارهایی است که قرار است انجام دهید و مهارتی است که شما را برای زندگی و کار آماده می‌کند بیشتر آشنا می‌شویم.

به‌نظر می‌‌رسد خودمدیریتی این معنا را بدهد که خودتان باید رئیس خودتان باشید اما در حقیقت این مفهوم به معنای راه‌اندازی کسب‌وکار خودتان نیست.

در حقیقت خودمدیریتی به این معناست که شما باید مسوولیت کارهای خود را بپذیرید و آنها را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

این مهارت باعث می‌شود شما بتوانید فعالیت‌های خود را سازماندهی کنید و ایده‌هایی را که برای هر پروژه دارید، ارائه دهید. در واقع خودمدیریتی درباره مدیریت خودتان است، نه مدیریت یک تیم یا شرکت.

 سه مهارت کلیدی برای خودمدیریتی

1- ابتکار عمل: عبارت است از توانایی انجام کارها بدون اینکه به شما گفته شود دقیقا چه کاری را باید انجام دهید. می‌توانید با فکر کردن درباره خود و تصمیم‌گیری‌های سریع و درست در مواقع لزوم، این مهارت را در خود تقویت کنید.

برای تقویت این مهارت باید از فکر خود استفاده کنید و برای رسیدن به خواسته‌هایتان، انگیزه داشته باشید. برای ابتکار عمل باید به خودتان ایمان داشته باشید. در واقع برای اینکه مشکلات خود را حل کنید و از بحران خارج شوید باید انگیزه داشته باشید و سرسخت باشید.

2- سازمان‌یافتگی: در صورتی که در زندگی و کار خود سازمان‌یافته عمل کنید، می‌توانید زمان را مدیریت کنید و کارهایی را که باید انجام دهید برنامه‌ریزی کنید.

تنها در این صورت است که شما متوجه می‌شوید مهم‌ترین کار کدام است، انجام چه کاری اولویت دارد و چه کاری بیشترین زمان را به خود اختصاص خواهد داد.

سازمان‌یافتگی همچنین به شما کمک می‌کند تا همیشه آماده باشید و ابزارهایی را که ممکن است به آنها احتیاج داشته باشید سریع پیدا کنید.

3- پاسخگویی: پاسخگویی (accountability) و مسوولیت‌پذیری (responsibility) در ظاهر مفهوم یکسانی دارند اما در حقیقت این دو به یک معنا نیستند.

ممکن است مسوولیت انجام کاری به شما واگذار شود و شما هنگام انجام آن مرتکب خطایی شوید. می‌توانید دنبال شخص دیگری باشید که او را مقصر جلوه دهید و مسوولیت را از سر خود باز کنید یا ممکن است تصمیم بگیرید بیشتر تلاش کنید، اشتباه خود را جبران کنید و به‌دنبال نتیجه مطلوب‌تری باشید.

اگر با خود فکر می‌کنید که این ویژگی را دارید، باید مسوولیت کارهایی را که بر عهده گرفته‌اید قبول کنید و تلاش کنید کار خود را به بهترین نحو انجام دهید تا بهترین نتیجه ممکن را کسب کنید.

شما باید برای اینکه توانسته‌اید وظیفه خود را به خوبی انجام دهید به خود افتخار کنید و اگر اشتباهی رخ داد مسوولیت آن را بپذیرید و در مقابل آن جوابگو باشید.

چرا ابتکار عمل در خودمدیریتی مهم است؟ کارفرمایان اغلب به کارمندانی علاقه دارند که بتوانند مشکلات را خودشان حل کنند و به راحتی با مسائل برخورد کنند.

برای کارفرمایان مهم است که شما بتوانید خودتان فکر کنید و مشکلات را حل کنید. ابتکار عمل خصوصا در مصاحبه‌های شغلی به شما کمک شایانی خواهد کرد.

ابتکار عمل یکی از مهارت‌های ضروری در زندگی است. ابتکار عمل همان چیزی است که باعث می‌شود شما پس از مشاجره‌ای که با دوست خود داشته‌اید، تصمیم بگیرید برای رفع کدورت‌ها با او تماس بگیرید یا تصمیم بگیرید فعالیت‌هایی را به‌طور داوطلبانه انجام دهید.چرا مهارت‌های سازمانی در خودمدیریتی مهم هستند؟

این مهارت‌ها از مدیریت زمان تا اولویت‌بندی کارها و حتی برای داشتن یک میز مرتب به شما کمک می‌کنند. سازمان‌یافتگی به شما کمک خواهد کرد تا زندگی خود را بهتر مدیریت و مهارت‌های لازم برای به‌دست آوردن شغل را در خود تقویت کنید.

یک فرد سازمان‌یافته دقیقا می‌داند می‌خواهد چه کاری را در چه زمانی انجام دهد. چنین افرادی لیستی از کارهای خود تهیه می‌کنند، تقویم و دفترچه یادداشت روزانه دارند و قادرند خودشان را در تمام جنبه‌های کار و زندگی مدیریت کنند.

سازماندهی باعث می‌شود شما حرفه‌ای به نظر برسید و کارهای خود را به نحو موثرتری انجام دهید. مثلا به شما اطمینان می‌دهد که ناهار خود را فراموش نکنید و همچنین مانع از این می‌شود که به جلسات مهم کاری دیر برسید.

برای کارفرمایان داشتن مهارت‌های سازمانی قوی واقعا مهم است زیرا کارفرمایان می‌دانند فردی با این مهارت‌ها بسیار کارآمد است و همچنین قادر خواهد بود تحولات شگرفی در سازمان ایجاد کند. سازمان‌یافتگی همچنین نشان‌دهنده میزان اهمیت شما به شغلتان است.

انجام به موقع کارها در هر روز و توجه به انجام درست آنها برای کارفرمایان اهمیت زیادی دارد.چرا پاسخگویی در خودمدیریتی مهم است؟ مدیران دوست دارند کارکنانی مثبت‌اندیش و تلاشگر داشته باشند که بتوانند مسوولیت کارها را به آنها واگذار کنند و بدانند آنها برای انجام کارها از تمام توان خود استفاده می‌کنند.

اگر شما این ویژگی را دارید و عضو یک تیم ورزشی هستید، هم‌تیمی‌های شما اطمینان دارند که می‌توانند کارها را به شما واگذار و به شما تکیه کنند.

اگر با این ویژگی درحال کار روی یک پروژه گروهی هستید، انجام‌ کارهایی که فراتر از مسوولیتتان است با میل شخصی و نه از روی اجبار، به‌منظور همراهی با دیگران و کمک به آنها به این معنی است که شما به کارتان اهمیت می‌دهید و احتمالا این پروژه به‌خوبی انجام خواهد شد و افراد تمایل خواهند داشت در آینده با شما همکاری‌های بیشتری داشته باشند.هنگام انجام کار، کارفرمایان می‌خواهند از جدیت شما برای انجام کارهایی که به شما واگذار می‌کنند اطمینان داشته باشند.

شما می‌توانید از این نکته به‌عنوان فرصتی برای نشان دادن تعهد خود استفاده کنید تا کارفرمایان بتوانند در آینده برای انجام کارهای مهم‌تر به شما اعتماد کنند. مسوولیت‌پذیری یک مهارت مهم است که باعث می‌شود در آینده به پرو‌ژه‌های هیجان‌انگیزی دعوت شوید و شما با گذشت زمان متوجه اهمیت این مهارت خواهید شد.


منبع: دنیای اقتصاد

 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست می باشد
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
به کانال ویکی پلاست بپیوندید