عضویت ورود به سایت تبلیغات

ورود به ویکی پلاست

در ویکی پلاست ثبت نام نکرده اید؟ عضویت در سایت
EN
امروز سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹
قیمت نفت
دلار نیمایی

ویکی پلاست: مرجع بازار
صنعت پلاستیک

جمع عرضه تا امروز 1,437,421 تن
جمع تقاضا تا امروز 1,607,630 تن
جمع معاملات تا امروز 1,057,434 تن
برنت 43.17 دلار
میانگین روزانه 171,077 ریال
پروانه کسب از اتحادیه
کسب و کارهای اینترنتی
میانگین عرضه هفتگی 89,839 تن
میانگین تقاضا هفتگی 100,477 تن
آمریکا 40.62 دلار
میانگین هفتگی 170,902 ریال
جمع عرضه های هفته 82576 تن
جمع تقاضاهای هفته 51,742 تن
جمع معاملات هفته 32,960 تن
اپک 43.31 دلار
اختلاف تا امروز 441 ریال
یبشترین عرضه 6,006 تن
بیشترین تقاضا 8,624 تن
بیشترین معاملات 6,006 تن
آمریکا 40.62 دلار
اختلاف تا ابتدای سال 35,395 ریال

حمل و نقل مواد پتروشیمی از عسلویه به تمام نقاط ایران - صفای استقلال

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

برای استخدام افراد جدید، این 3 مورد را در نظر بگیرید
اضافه کردن اعضای جدید به تیم و استخدام نیروی کار، یکی از چالش برانگیز ترین موضوعاتی است که رهبران کاری با آن روبرو هستند. مهم نیست که شرکت ها تا چه اندازه بزرگ یا کوچک هستند، چرا که در هر صورت، با این چالش روبرو خواهند شد.

سوال اینجاست، زمانیکه شرکت در حال رشد است، چگونه می توان نیازهای استخدامی را اولویت بندی کرد؟ بسیاری از مدیران به دنبال راهی هستند تا بتوانند زمان را اولویت بندی کنند؛ اما تشخیص اینکه اضافه کردن نیروی کار جدید، چند ساعت از وقت مدیران را می گیرد، خود مشکل دیگری است.

در نهایت باید گفت که اولویت بندی برای استخدام نیروهای جدید، بیشتر به هنر شباهت دارد تا روش های ثابت شده ی علمی؛ با تمام این اوصاف، هنوز هم مواردی وجود دارند که با در نظر گرفتن آنها می توانید این روند را برای خود آسان تر کنید:

1. تمام چیزهایی که تاثیر مستقیمی بر مشتریان دارد را در اولویت قرار دهید

یکی از مهم ترین اصول راهنمایی برای رشد در هر کسب و کاری، این است که رضایت مشتری را در صدر تمامی امور قرار دهید. با در نظر داشتن این مورد، در وهله ی اول باید وظایفی را در نظر بگیرید که کارکنان شما در آن، تعامل بیشتری با مشتری دارند و استخدام برای این موقعیت ها را در اولویت قرار دهید.

برای مثال، مامور خدمات به مشتریان، فروشنده ها در شعبه های فروشگاه ها، مامور تدارکات، ماموران تحویل یا کسانی که وظیفه ی کیفیت کنترل را بر عهده دارند، در این گروه قرار می گیرند.

بزرگ ترین دارایی شما به عنوان رهبر یک کسب و کار، شهرت شماست. اگر از شهرت خوبی برخوردار باشید، به دیگران معرفی می شوید و می توانید با مجموعه ی مشتری های وفادار خود، مسیر موفقیت را مرحله به مرحله طی کنید. اما به یاد داشته باشید که حتی یک مشتری ناراضی نیز می تواند تاثیرات چشمگیری را بر نام تجاری و رشد آینده ی شما داشته باشد.

2. فراموش نکنید که زمان و وظیفه ی خود را ارزیابی کنید

شما به عنوان مالک یک کسب و کار، باید چگونگی گذران وقت خود را ارزیابی کنید؛ بدین ترتیب متوجه می شوید که گاهی اوقات باید برخی وظایف و مسئولیت های خود را کاهش داده و آن را به دیگران واگذار کنید تا زمان کافی برای انجام دادن کارهای مهم تر را در اختیار داشته باشید. لازم به ذکر است که شما بهترین گزینه برای توسعه ی چشم انداز و استراتژی شرکت خود هستید، فرهنگ شرکت را بسازید و تیم خود را هدایت کنید. رفتار شما می تواند در بخش فروش، توسعه ی کسب و کار جدید و یا حتی نوآوری محصولات، مورد توجه قرار بگیرد.

زمانی که روی چگونگی گذران وقت خود تامل کردید، می توانید استخدام برای وظایفی را در اولویت قرار دهید که می تواند فضا و زمان کافی را در اختیار شما قرار دهد تا شما به کارهایی رسیدگی کنید که تنها خودتان از پس آنها بر می آیید.

مدیران شرکت ها باید روی مجموعه ی کلی شرکت تمرکز کنند، نه اینکه وارد مسائل ریز آن شوند؛ ایجاد تمایز بین این دو مورد، یکی از دشوارترین چالش هایی است که هر کارآفرین یا بنیانگذاری با آن روبرو می شود؛ و البته یکی از نیازهای حیاتی برای پیشروی کسب و کار به شمار می رود.

3. نیاز به سرعت

اگر از روی عمد، در روند اولویت بندی سهل انگاری کنید، این احتمال وجود دارد که شرکت شما در دام استخدام هایی بدون اصول گرفتار شود.

برای مثال، موقعیت هایی را در اولویت قرار می دهید که استخدام برای آنها آسان تر است و مسائلی که برای شرکت، بیشترین ارزش را دارند، در نظر گرفته نمی شوند.

یکی از مهم ترین شاخص های رشد در هر کسب و کار، توانایی رسیدن هرچه سریع تر به بازار است تا ارزش تعریف شده ی شما به مشتری تحویل داده شده، بازخورد مشتری دریافت شود و روند پیشرفت ادامه داشته باشد.

با در نظر داشتن این مورد، پیشنهاد می کنیم که استخدام برای وظایفی را در اولویت قرار دهید که در کاهش سرعت رشد و رسیدن به هدف، تاثیر گذار است. البته فاصله ی حرف تا عمل بسیار است.

یکی از راه های عبور از تنگناها این است که کارکنان خود را ترغیب کنید تا زمانی که احساس خستگی یا بی حوصلگی به آنها دست داده را به اطلاع شما برسانند.

این کار برای مردم، کاملا غیر طبیعی است. اما شما برای دانستن اینکه چه چیزی به روند کار سرعت می بخشد و چه چیزی آن را با مشکل مواجه می کند، به این اطلاعات نیاز دارید.

برای برداشتن اولین گام در راه اندازی یک سازمان یا کسب و کار جدید، حتی فکر کردن به اولویت بندی در هنگام استخدام نیز نشانه ی خوبی است. بخش هایی که استخدام برای آنها، آسان تر است را در اولویت قرار ندهید؛ به یاد داشته باشید که باید با اهمیت ترین موارد را در صدر امور قرار دهید.

برای اینکه بدانید چه چیزی برای مشتری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و یا برای مطلع شدن از اینکه چه چیزی مانع رسیدن شما به هدف شده، باید زمان صرف کنید و تمامی این موارد را ارزیابی کنید؛ چرا که در حفظ تعادل به شما کمک می کند.

 


 

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست می باشد
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
به کانال ویکی پلاست بپیوندید