یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

پودرهای میکرونیزه ایران

بهسا پلیمر پارس

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

روش خواندن سیرکومتر | نحوه کار با سیرکومتر
به منظور انجام اندازه گیری لازم است نمونه ها کاملا تمیز و عاری از هر گونه زائده برروی سطح نمونه باشند.

سیرکومتر (Circometer)  یک نوار اندازه گیری فلزی مستحکم و البته منعطف است که برای اندازه گیری قطر خارجی و داخلی اجزاء گرد و متقارن مانند لوله ها، کابل ها، بطری ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار اندازه گیری مدرج، معمولاً از جنس استیل ضدزنگ ساخته می شوند تا مقاومت مناسبی در برابر سایش و خوردگی داشته باشد و همچنین در طرح ها، اندازه ها و دقت های متنوعی عرضه می گردد. از ویژگی های این ابزار می توان به سرعت و دقت بالای آن در اندازه گیری قطر اشاره نمود.

این نوارهای قطرسنج از اهمیت و کاربرد بسیار گسترده ای در صنعت تولید انواع لوله و اتصالات پلاستیکی، فلزی و ... برخوردار هستند و می توان از آنها به عنوان ابزار کنترل کیفی اجتناب ناپذیر در تمامی شرکت های تولیدکننده لوله و اتصالات نام برد که با اهداف کنترل ویژگی های هندسی و ابعادی محصولات تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند. بویژه در اندازه گیری قطر لوله های بزرگ که نتایج حاصل از کولیس ممکن است با خطای زیادی همراه باشند، سیرکومتر وسیله ای مطمئن است که به دلیل خاصیت انعطاف پذیری مناسب، به خوبی حول لوله چرخیده و قطر آن را با دقت بسیار بالایی اندازه می گیرد.

لذا پس از تمیز کاری محیط نمونه و محلی که باید اندازه گیری شود سیرکومتر را بر روی سطح محیطی نمونه قرار داده و با نیروی مناسب اقدام به کشیدن دنباله سیرکومتر نمایید. یعنی سیرکومتر که به دور لوله پیچیده است باید در تمامی نقاط کاملا با آن مماس باشد و فاصله ای نداشته باشد. تکنولوژی به کار رفته در سیرکومتر محیط اندازه گیری شده را تبدیل به قطر خارجی کرده و عددی که از سیرکومتر می خوانید قطر خارجی میانیگن لوله است.حال نوبت قرائت اندازه بر روی سیرکومتر می باشد.

عددی که صفر ورنیه در مقابل آن قرار دارد و یا از آن گذشته استرا مطابق شکل برحسب میلیمتر و سپس از روی ورنیه، درجات ورنیه را بر حسب دهم میلیمتر پیدا می‌کنیم که درست در برابر یکی از درجات خط کش قرار گرفته باشند. توجه داشته باشید به هنگام قرائت عدد، یک خط از ورنیه با یک خط از خط کش ثابت در یک راستا قرار دارند.

آریانام

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
کانال ویکی پلاست اشتراک قیمت ها کانال تلگرام تماس با ما
حساب و کتاب راحته! وقتی سپیدار کنارته
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟